kocicka.net fanda zwíře old zwíře
zwíře

30.08.2007

Přestupní stanice

Ladění bude probíhat za chodu — www.kocicka.net

(Ostatní kecy) 30. srpna 2007, 13:54, Komentáře (0)

23.08.2007

A takové jsou teď všechny

Tento týden je náročný. A ještě bude. Když jdeme o půl jedné spát, snažím se spát rychle, protože v sedm vstávám. Myšlenky se mi rozbíhají na všechny strany a po chvíli mi dochází, že jsem na podvečerní tiskovce přiživil dvěmi kávami tu jednu z rána. Jedna káva večer na mě nepůsobí, ale dvě evidentně ano.

Kolem páté se chvilkově proberu, zkontroluju čas na mobilu a upadám zpátky do neklidného spánku, který v sedm prořízne zvuk Manic Monday. Vybalím věci z batohu a zkouším je přendat do tašky. Když zjistím, že s notebookem se tam věci nevejdou, přendám je zpátky do batohu a s dvěma batohy vyrážím na ranní squash.

Anjin téměř netypicky přijde včas, ač toho naspal méně než já. Na kurtu se z počátku plácám a začal bych se vymlouvat na špatný grip rakety, kdyby se to pomalu neobrátilo. Opět si slibuji, že večer udělám nový grip, který nebude klouzat a bude masivnější a tuším, že to opět neudělám

Ve Fusion Café probíráme projekty a pijeme skvělé capucino. Příjemná chvilka klidu uprostřed rušného dne, ale snad jich bude víc. Rozloučíme se a slibujeme si, že příští středu jdeme znovu a oba doufáme, že to příští týden skutečně vyjde. Projdu zahradami na Národní a odtud do Louvru na tiskovku OKI. Konečně vtipně vymyšlená prezentace, který není odpíchnutá od nových výrobků, ale od marketingového průzkumu. Myslím, že přítomní novináři jim budou zobat z ruky.

Zastavím se jenom chvíli, protože už mám domluvenou další schůzku s Číňany, konkrétně zástupcem firmy ZTE a jeho tiskovým, který zdrhul z PR mmd, které dělá OKI. Zorientovat se v PR je možné jenom v jednom okamžiku — lidé jsou tam víc v pohybu než novináři. Pán ze ZTE je příjemný a vtipný, má manželku Číňanku, akademickou malířku a syna vydavatele. Silně ambiciózní rodina.

Druhou tiskovu vzdávám. Já myslel, že v PR už jsou tak protřelí, že tiskovky neplánují přes sebe, ale asi to není úplně samozřejmé. Asi budu za lidma do A. někdy muset osobně. 

V práci se ohřeju a něco málo udělám, když se dozvím, že místo dvou stránek budu mít jednu. Jindy by mě to potěšilo, ale když mám nachystané dvoustránkové téma, tak moc ne. Bleskově přeplánuji téma na září, autorovi kraťasu oznámím, že z něj uděláme hlavní téma. Přidá se trochu písmenek, vyrobí anketa a nikoho to moc bolet nebude.

Ještě rozešlu anketní otázku kamarádům a pádím na Letnou na redakční radu. Téma máme víceméně vymyšlené, tak doplánujeme drobné články a věnujeme se hlavní činnosti. Do postele padám zbitý.

(Ostatní kecy) 23. srpna 2007, 22:05, Komentáře (2)

Předkuchyň

Provizorní spíž se odstěhuje do předsíně nad botník.

Prostor kuchyně se vystěhuje, aby se mohla udělat elektrika. Až se udělá elektrika, zabarví se dodělávka na červené stěně a přesune se tam lednice. Vymaluje se kuchyň. Nastěhuje se normální kuchyň a přesunou se tam věci z předsíně a odjinud.

Stop. Elektrikář zítra nepřijede, takže zůstane akorát spíž nad botníkem, další kolo v pondělí. 

(Ostatní kecy) 23. srpna 2007, 22:05, Komentáře (0)

21.08.2007

"Rok jsem se soustředil na bod"

"A jak perou ekologické prací prášky," ptáme se Lysil. "Skoro vůbec neperou... Ale jsou ekologické," nenechá se ničím odradit. Ekologie by se měla správně používat, neměl by to být byznys.

Jedou musí být poprvé. Tak dnes, na tiskovce Konta bariéry, holubí letka vyžrala střídmé občerstvení, než jsem k němu stihl dorazit. Jak je vidět, ještě některé akce se oznamují přes četku. Druhým poznatkem byl Jarda Dušek. Až o uši v mysticismu a duší ekolog. Po ekologickém úvodu Nadace Charty 77 a firmy PEMA naprosot ovládl scénu a povídal nám, že podle všech přírodních kultur a nábožšnství budou následující dva roky hodně energické a zajímavé. No, dejme tomu. Ale když jsem si posledně ověřoval jednu jeho (dez)informaci, dopadlo to hodně špatně. Šlo o neúplně doložený Toltécký indiánský kmen. Ale stačilo chvíli hledat na internetu a našel jsem spoustu důvěryhodných pramenů, které to vyvracejí.

Noc předtím jsme strávili s jiným mystikem, Johannem Le Guillermem, který strávil rok pozorováním bodu a vytvářením předmětů. Za další rok nastudoval divadelní představení, které prezentuje pod názvem Secret a můžete ho vidět na Letní Letné. Je zajímavé sledovat výchozí myšlenky pro divadelní představení a jejich následnou realizaci. Přestože je Johann skvělý artista, při představení je spíše střídmý ve výrazech, což nijak neškodí. Jeho velkou předností je naprostá profesionalita, kterou snad u dalších představení nebude muset nijak dokazovat.

Jinak Faunův labyrint, zajímavý film spojující naprosto čistě realitu a fikci. Přesto mi přišel takový technicky dokonalý a značně odtažitý — jako pozorovat filmové představení dalekohledem.

Simpsonovi ve filmu — epizoda natažená na délku filmu. V anglické verzi postrádá kouzlo dabingu, celkově spíše nuda. Zatímco Southpark jako film obstojí, Simpsons The Movie ne.

Mám na testování nejlevnější notebooky a můj první poznatek je, že jednoduchý — za málo peněz málo muziky. Acer do svého noťase nainstaloval spoustu nesmyslného softwaru, přičemž první program spadnul asi po půl hodině, pak se každou chvíli něco děje. Touchpad je silně citlivý, takže při psaní se musí vypínat. Nový design nejlevnějších Acer notebooků je strašný. Asijská představa krásy — přeplácané, omalovánkovité a těžkopádné. Lenovo N100 je o něco lepší, ale cena je taky poznat.

A jako Bart bych měl napsat na tabuli: Vtipné titulky si budu poznamenávat do deníčku. (Pak je šance, že se dostanou i na web.) 

(Ostatní kecy) 21. srpna 2007, 23:33, Komentáře (6)

15.08.2007

Junk food

O víkendu návštěva chalupy v Pošumaví. Pan otec-tchán má své chvilky, kočky nosí do chalupy myši a hrají si s nimi než je skutečně zakousnou, ale hodinovou show nepředvedou. Přesto Dvířce v noci přeběhne přes obličej jedna zapomenutá myška, která je tam zřejmě ještě o dva dny později a Jenerála to moc nepotěší a už svoluje i k ruční likvidaci, když to jeho miláček kocour nesvede. Plánování sobotního výletu bylo sice lehce náročnější, protože ač bylo všem vše jedno, každý měl jiné představy, jak moc jedno mu to je. Nakonec vyrazíme do Prášil a na cestě si Dvířka s Lysil notují nejrůznější písně, hledáme houby a relaxujeme.

Jediné, co na chalupě nerelaxuje, jsou naše žaludky, ale to se tak dá při návštěvě rodičů očekávat. Ale přes týden to napravíme. 

V pondělí vyrážím do práce až někdy kolem dvanácté, automaticky kupuju strips menu se spritem (tam mu říkají 7UP) bez ledu (dvakrát větší objem) a navrch si dám Homerův koblih. Skutečná výživová hodnota jídla méně než nula, samé smažené, slané a sladké. Kromě instalace počítače toho moc víc nedělám.

O den později v Jedové chýší volím bramborový guláš, který je pokračováním Junk Food předchozího dne. Předtím očkování Hepatitida A+B + břišní tyfus, každé do jedné ručky. Ještě v poledne si namlouvám, že je mi dobře, ale když vyrážím odpoledne na kadedru psychologie, cítím, že tělo bojuje s nepřítelem. Ale to znám dost dobře u antialergických vakcín.

Večer jdeme na oslavu narozenin Guvernantky, která je má sice za měsíc, ale to už bude v osmém. "Jsem se tak zamyslela, že ještě nemám postýlku, tak jsem šla na internet a naklikala to tam třikrát. Jednou sem do kanceláře, jedou k sobě do bytu a jednou k příteli." Popisuje nám své zážitky jako nastávající matka. "Už mě to stálo takových 70 000 korun. Pak jsem zase potřebovala odsávačky, tak jsem to tam zase třikrát naklikala. Oni mi pak volali, jestli to není špatně. Nakonec mi dali velkoobchodní slevu."

Na oslavě obvyklá směska novinářů z odborných periodik, kteří mám pocit stále častěji řeší, že jednají s manažery z IT firem, kteří mají vysoké platy a oni sami mají prd. Hodinová debata na toto téma plus přestupy a změny v periodikách jsou dost úmorné. Já mám sice přehled, ale Dvířka spíš hodnotí úroveň přispěvatelů.

A dnes, dnes měli v Jedové chýši ucházející lasagne. 

(Ostatní kecy) 15. srpna 2007, 16:30, Komentáře (1)

8.08.2007

Ovoce? Zelenina?

"Můj syn je po manželce takový slušňáček," řekl František. "Až mě tím někdy sere." Pak tam bylo ještě něco o uklízení, ale to bych radši neventiloval...

Pořád se něco děje. Třeba páteční premiéra slováckého súboru piesní a tancov, tedy pardon slovensko-českého představení Jak se vám líbí na Hradě. První polovinu jsem ještě považoval za docela slušnou, ale nezklamali, takže v druhé půli už to bylo čiré utrpení. LSS prostě mají smůlu. Nebo spíš je to průměrný produkt, který vypadá stejně, jaká je mu věnována péče.

Po prvním překvapení, že avokádo je vlastně ovoce (docela logické) přišlo další, že meloun je zelenina. Tak co se ještě dozvím příště?

U takového zázvoru není sporu, to je kořen. Nakrájel jsem ho k cibuli a použil Liin recept. Kromě kuřete jsem kupodivu vše měl doma.

V Mordoru nám už potřetí nebo počtvrté netekla přes den voda (tudíž se uzavřely všechny toalety až na jednu). Bohužel jsem nemohl odkráčet domů, protože jsem se trápil s textem externisty, který umí psát ještě méně než já. Někdy je lepší článek napsat sám, tady mi vyhovovalo, že jsem nemusel hledat fakta, takže si za ně ručí někdo jiný.

A oběd byl plný fekálně genitálního humoru. Jak taky jinak, kdy jsou ty záchody zavřené... 

(Ostatní kecy) 8. srpna 2007, 20:44, Komentáře (1)

6.08.2007

zwíře zabiják

Slunce vysávalo vláhu ze zeleně, opět trochu neplánovaně. Už poněkolikáté mělo být špatné počasí a už poněkolikáté nebylo. Fiú fiú fiú fiú šššš. Chvíli se vezu, abych nepřekážel provozu v protisměru a pak zase zaberu. Fiú fiú. Zbraslavská stezka je místy poměrně úzká. Neustále se vyhýbáme dalším bruslařům, cyklistům, chodcům a lidem s kočárky. Osobně nechápu, co přijde cyklistům atraktivního na zbraslavské — úzká cesta, na které se stále musíte někomu vyhýbat. Za Prahou by se dalo najít pár lepších míst.

Fiú fiú. "Za deset minut tam nebudeme," odfukuje do rytmu Dvířka. Lehce zrychluje, ale po hodině bruslení už to moc nejde. Jedeme v tempu, které nám zaručuje, že ho můžeme udržet až do cíle. Taky ho držíme, ale na konci, když vyzujeme brusle, jenom obtížně hledáme ztracené kroky.

Na beach(i) už nás čeká Radánek s kamarády a po doplnění obou družstev hrajeme. Chvíli hledám rytmus, ale hodinu vydržíme, pak jsme zralí na odpočinek. Ještě domlouváme oběd a pak nakoupit pár věcí na večer, kdy si s Lysil a Vikulem dáme Mojito a Virgin Mojito.

Sobota byla horší. Půl dne přetváření coitus1905 (není to ideální, ale jednak víc času na to asi nanajdu a jednak je to můj první validní blog.

Potom procházka Vyšehradem a freezbee, které jsme prošlápli, takže si můžeme koupit kvalitní :)

A potom místo bowlingu kino — Angel (příjemný film, který by mi stačilo vidět v televizi nebo na počítači) a v rámci akce buy1get1free Danyho parťáky 3 (neskutečná nuda).

A když jsem se dnes ráno probudil zbitý jako pes, zjistil jsem, že jsem budík zaklapnul už před půl hodinou.

PS: Grindhouse/Auto zabiják se mi taky nelíbil. Bohužel mi to nepřišlo ani tak blbé, aby to bylo zábavné. Každý má holt tu hranici jinde. 

Kupka/Mondrian (před týdnem) byla fajn výstava, které paralelismus velmi slušel  Oproti tomu Warhol v Praze za normální vstupné snad ani nestojí. Jsou to sice unikáty, ale prací je téměř zoufale málo a chybí polívky.

(Ostatní kecy) 6. srpna 2007, 17:21, Komentáře (5)

Zpátky v červeném

 

na úvod

<$BlogMotto$>

 

O autorovi

 

----------

témata

Kulturní ozdravovna
Ostatní kecy
Fotoblog
Veršovánky
Links und rechts
Výkřiky do větru
Cestování
Z domu a bytu
Hloubení
Recepty

 

----------

žiju i jinak

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from zwire. Make your own badge here.

zwire's Profile Page

[title]

 

četl jsem a čtu

 

----------

kudy kam

// adbar / anjin-san / bsk / draculka / džouns / edgar / e*v / e-rasi / gotcha / chinin / chloé / jmf / keny / léna / lia / liefhebber / maler / / mechanik / nau / paželv / smilla / (sf) / trittico / tworbo / vím kdo / vlna

// týna

// sonia

 

----------

archivy

srpen 2007
červenec 2007
červen 2007
květen 2007
duben 2007
březen 2007
únor 2007
leden 2007
prosinec 2006
listopad 2006
říjen 2006
září 2006
srpen 2006
červenec 2006
červen 2006
květen 2006
duben 2006
březen 2006
únor 2006
leden 2006
prosinec 2005
listopad 2005
říjen 2005
září 2005
srpen 2005
červenec 2005
červen 2005
květen 2005
duben 2005
březen 2005
únor 2005
leden 2005
prosinec 2004

 

----------

různé

vzkaz

mail

icq 15564746

hodnocení

rss

rss komentáře

Counter

[CNW:Counter]

bloguje.cz