kocicka.net fanda zwíře old zwíře
zwíře

31.07.2007

Výdech

Uvolnění je pouze lehké, obsluha sračkometu (jak říká jeden kolega a Dvířka tuto formulaci dosud nevyužila) hlásí nástup do služby. A už to jede.

Zjišťuju, že rozhovory s lidmi jsou obtížné. A nejlepší jsou ty živé. Dopisování s odborníkem na závislosti skončilo neslaně nemastně, odpovědi jsou takové obecné a asi ještě můžu být rád. Při živém rozhovoru se většinou dostaneme do bodu, kdy se druhý uvolní a začne říkat, co ani netušil, že v něm vězí. Když se takové informace použijí citlivě, dotyčný proti tomu většinou nic nenamítá, i když jsou to často dost důvěrné věci.

Doma jsem změřil spotřebu ve standby a normálně. Televize 12 W, lampička IKEA s trafem 24 W, externí disk 6,6 W, novější síťový disk 2 W. Překvapila mě televize, tak stará zase není. O lampičce jsem tušil, že je to nenažranec (naplno bere 84 W, wow, na tak slabé dekorativní světlo).

Zítra jdeme podepsat smlouvu na kuchyň. Nábytek 83 tisíc v laku, spotřebiče... celkem 161 tisíc, a to jsme říkali, že více než 150 nedáme. Je to bohužel otázka kompromisů — nesnášíme zdrsněný povrh levného materiálu. Na druhou stranu bychom chtěli kamennou desku, která ovšem samotná stojí 40 tisíc. Nechceme supervýkonnou mikrovlnku, ale vestavěné stojí o 5 tisíc víc než normální. Chceme úspornou myčku, ale ty jsou většinou ty nejdražší. Je to stejné, jako dát si limit pro nákup foťáku 10 tisíc a pak zaplatit 13. Ale tady jde o trochu větší částku.

Docela jsem si oblíbil Google History aneb další špión do vašeho soukromí. Ve stručnosti si to pamatuje stránky, které navštěvujete a vy je můžete později procházet. Takže jsem vygooglil před týdnem nějakou stránku, tak ji nemusím složitě lovit znovu, podívám se do historie.

(Ostatní kecy) 31. července 2007, 15:06, Komentáře (7)

30.07.2007

O těch .... ze Zlých stránek

Kdysi dávno, když muži byli praví muži a zelené příšerky z galaxie Akrkana byly pravé zelené příšerky, jsem používal telefonní seznam na Quicku. Je to drahně let, ale zafixovaná adresa phone.quick.cz mi sloužila ještě donedávna (protože se přesměrovala na nějakou nesrozumitelnou adresu nejprve na Českém Telecomu, nyní na podivných aktivních O2 stránkách). Pak jednoho dne jsem zadal v důvěře údaje a byl jsem přesměrován na Zlé stránky, kde se mi dostalo upozornění, že dle mých požadavků nelze nic vyhledat.

No jo, bodejť by šlo něco vyhledat, když všichni jsou posraní ochranou osobních údajů.

Schválně. Přistěhujete se do nového domu, nikoho neznáte, nemáte telefon a potřebujete ověřit, jestli vám někdo zavede ADSL. V dřívějších dobách jsem zadal přesnou adresu a zjistil, kdo bydlí ve stejném domě a podle telefonu ověřil dostupnost ADSL.

Podobně, když jste potřebovali znát telefon, ale jméno jste si přesně nevybavovali (nějak od r... ropák, rohák... a jo, noháč), přišla taková služba k duhu.

Ne tak nyní. Pokud neznáte přesné jméno, nehnete se z místa. Nepomůže vám ani, že zadáte kořen jména, začátek jména, nic. Pokud je v nějaké ulici firma, můžete jako jméno zadat "a", "s", "r" nebo "o" a většinou nějaká čísla najdete, ale to je vše.

Navíc je vtipné, že hledání podle čísel popisných, které má fungovat, je naprosto k ničemu — některé adresy jsou zaznamenané v pořadí č.p./č.o., některé obráceně. Problém je, že formulář vyhledává pouze podle části čísla před lomítkem, takže pokud je nějaká adresa zaznamenána chybně, například 15/1710, musíte hledat číslo 15, zbytek je zbytečné zadávat (samozřejmě 15 není číslo popisné, ale číslo orientační).

Pokus vyhledat akciové společnosti ("a" ve jméně) s číslem popisným 15 na území hlavního města Prahy skončil "úspěchem": pouze 443 záznamů, přičemž pouze odhadem polovina z Prahy, zbytek z celé ČR.

”

Ne, takto se kvalitní webová aplikace nedělá. Příště, když budu něco potřebovat, použiji velký bratr Google.

(Nemusím dodávat, že zmrdologie je věda, kterou popularizuje D-fens, který sám občas působí jako zmrd, čímž dokazuje obecnou platnost.)

(Ostatní kecy) 30. července 2007, 23:16, Komentáře (6)

27.07.2007

Sto tisíc znaků a stále roste

Až tě přestane bavit Second Life, přijď za mnou do real lifu do postele.

(Ostatní kecy) 27. července 2007, 16:03, Komentáře (2)

20.07.2007

Nusle, knihkupectví, 20.7.2007 18.30

HP7

(Fotoblog) 20. července 2007, 21:17, Komentáře (1)

17.07.2007

As time goes by...

"Já vlastně ani ten rybník nepotřebuju. Ale říkám si, co bude, až budu v důchodu. Na rybník mi stát přispěje až 60 % a můžu se dohodnout s rybářstvím, že se mi o něj bude starat," zhodnotil tchán svou plánovanou investici. "Bazén mi vydělávat nebude. Leda bych prodal chalupu, ale kde bych bydlel."

Přesto, že byl alkoholicky místy náročný, to byl skvělý víkend. Vedro se v šumavské krajině dá tak nějak lépe přežít. Trochu pracovat, trochu se válet, to by se mi líbilo. Dlouho. Vzpomněl jsem si na prázdniny u rodičů, kdy jsem nic nemusel. Jenom jsem si četl, občas šel do lesa a relaxoval.

Tchán je muž velkých plánů. Plánuje často dlouho dopředu a nemá rád, když mu do jeho nápadů něco vleze. Zase je natolik sebestředný, že se na některé věci se neptá.

Sobotu jsme trávili u řeky, sluněním, klábosením a koupáním. Voda v pošumaví byla studená až téměř nesnesitelně, ale v tom vedru to bylo fantastické.

- Existují dva Vikulové, zhodnotila Lysil situaci. Bavili jsme se zrovna o nějakém jejich společném zážitku, který si Vikul jako tradičně nepamatoval. — Jeden Viktor si nikdy nic nepamatuje, takže ten druhý musí být při tom.
- Já jsem ten chudší, sdělil lakonicky postižený. Jasně tím vše shrnul.

A dnes jsme byli na na narozeninové večeři. Vzhledem ke skandinofilii Dvířky jsem zvolil Losa v Oslu na doporučení Mraveniště. Obsluha příjemná, jídlo výborné. Pouze ceny trochu vyšší, ale jako sváteční jídlo je to příjemné. Servírování vína také v pořádku.

Takže zpět do práce a projektů. Kuchyň rozhodnuta, zbývá objednat. Dovolená snad taky rozhodnuta. Na zbytek je Master Card.

(Ostatní kecy) 17. července 2007, 23:09, Komentáře (0)

10.07.2007

Atopický exém

Už i já jsem se zařadil mezi lidi, kteří zoufale zadávají do vyhledávače svou diagnózu. Zřejmě mám atopický exém z jídla, protože v Hradci a po Hradci se moje ruce pokryly něčím, co mi moc příjemné nebylo.

Zoufale jsem se rozhodl vyzkoušet kosmetiku z konopí jako jednu z mála zbývajících možností. Samozřejmě ještě zkusím přinutit kožní lékařku odebrat vzorek na histologii, ale nevím, jak tohle dopadne.

Takže pomalu nasazuji dietku. Bez čokolády, bez kafe, bez mléka, bez masa a postupně omezuji zbytek cukru, co do sebe ještě dostávám. V naší žluté jedové chýši to bude docela problém, protože zeleninová nabídka je natolik monotónní, že by udolala i indického jogína, takže si zřejmě budu muset začít i sám vařit.

(Ostatní kecy) 10. července 2007, 12:59, Komentáře (10)

Festival Posraným navrch

Je pravda, že na Rock For People jsem letos chtěl hlavně kvůli Killers a vlastně jsem tam jel jenom kvůli nim. Pak taky Levellers a Gogol Bordelo, proto nás hned na úvod zaskočila zpráva, že hoši dali přednost nějaké vyštěkané barové čubce, se kterou navíc zajamovali jednu písničku, před Českou republikou.

Návštěvě předcházela anabáze s ubytováním, protože přece jenom ani jednomu z nás prochladnutí příliš nesvědčí (týden staré nachlazení z Německa stačilo). Nakonec jsme s protekcí získali místo v Novém Adalbertinu, ze kterého se Dvířka odstěhovala teprve v sobotu — odtud ta protekce.

Přesun festivalu z Brodu do Hradce si pořadatelé pochvalují, já bych byl mnohem skeptičtější. Jediným ziskem je pro mě minimum bláta i v prudkých deštích, nevýhodami pak absolutní placka (přece jenom některé scény měli v Brodu přirozený amfiteátr), totální nepřipravenost pořadatelů (jeden autobus do centra po skončení hlavního programu je zločin) a města (před týdnem skončil divadelní festival a restaurace byly zaskočeny, že do města vyrazilo dopoledne tolik lidí). Jak říkám, výhod moc nenecházím.

Přemýšlím, co by mě pro příště přimělo nějaký festival navštívit. Pozitivní atmosféru, skvělé kapely a somráky si můžou strčit i do prdele. Možná pouze nejsem dost mladý a blbý, abych podobnou akci příště navštívil.

Ještě k těm Killers. Show to byla pěkná, i když rovina a nevhodně umístěné obrazovky to moc neukazovaly. Zpěvák měl občas intonační problémy a občas mi přišlo, že písničky jenom tak odsekává — ze zbytku kapely jsem měl mnohem příznivější dojem. Takže z mé strany Killers nezklamali ani nenadchli.

(Kulturní ozdravovna) 10. července 2007, 12:46, Komentáře (1)

3.07.2007

Rozmarné léto take away

Z představení v Kašparu jsme si odnesli láhev růžového Rozmarné víno take away. Kapky ještě zůstávají v lahvi, ale poslední kapka mozaiky příjemného večera to byla. Program představení jest nalepen na krabici lázeňských oplatků, které možno během představení konzumovat. A v přestávce se na plovárně podávají horké párky, utopenci a na druhé plovárně rozličné nápoje. Z představení vyzařuje pohoda a chůze na laně a kouzelnické triky dotvářejí atmosféru. Myslím, že takto pohodové letní představení už letos neuvidíme. Třeba vám o tom napíše fanda, já jenom tak povrchně glosuji situaci.

Den později redakční rada, naposledy v Dynamu.

"A prosím, to presso mi doneste až se zákuskem," říká Dochtor
"Tak mi řekněte, až budete mít zázkusky, ju," říká servírka nevěřící skupině.
"Ne. Já po vás chci, abyste mi presso donesla, až budu mít zákusek."
"A já vám říkám, ať mi řeknete, až budete ten zákusek mít. Tady nejste ve francouzské restauraci."

V prázdné restauraci otráveně rušíme zbylé objednávky, bez tringeltu platíme a jdeme si spravit chuť do Ultramarínu, kde nám je servírka schopná donést kávu až k zákusku a ještě se omlouvá, že Mojito bude později, protože ho musí donést ze podzemí.

Dochtor mě veze domů a před barákem ještě čtvrt hodiny klábosíme v autě. Napadá mě, že pánských dýchánků bude stále méně. Přítelkyně, rodiny, děti. Tím příjemnější bude jednou za čas něco takového podniknout.

Doma Dvířka, která vymrzla na rozhovoru s doktorem gynekologickým. Dám si rychlou sprchu a přitisknu se k tělu rozpálenému sprchou. Postupným vrtěním se propadáváme do bezvědomí spánku.

A ráno do kuchyňského studia, kde při upřesňování zjistíme, že se bavíme o koze a oni o voze a další nárůst ceny nám přijde jako naprostý úlet. Nakonec nám navrhují kompromisní řešení, ale já po dlouhé době vidím rudě. Číst malá písmenka a ověřovat ověřené má smysl vždy. Ne že ne.

(Ostatní kecy) 3. července 2007, 12:39, Komentáře (1)

1.07.2007

Kniha: Susanna Clarková - Jonathan Strange a pan Norrell

Recenze knihy o dvou anglických gentlemanech, která vzbudila velký rozruch. Stojí za koupi nebo je to pouze bublina?

(Kulturní ozdravovna) 1. července 2007, 17:07, Komentáře (9)

Kulturní hříchy

Nemám většinou potřebu se vyjadřovat k produkci magazínu mfd, ale tentokrát mi to nedá. 28.6.2007 vyšlo "svěží dílko" naplněné sedmi povídkami "prestižních" autorů a fotografiemi Sáry Saudkové. Ty bych s dovolením ponechal stranou neboť vyjádření aktérky hovoří samo za sebe: Umění? "Brrr, to je ale ošklivé slovo. Já jen sem tam od plotny dokumentuju svůj život."

Zbývá hodnotit "povídkovou" tvorbu, neboť magazín tvrdí, že jde o povídky. Ve skutečnosti je tam povídka jedna, ostatní jsou fejetony a eseje. Ale budiž, přijměme hru, že jde o literární útvary, ať už povídky nebo cokoli jiného a můžeme se pustit do hodnocení.

Potom musím říct, že jsem byl příjemně překvapen, že jediná povídka svou kvalitou převyšuje všechny ostatní dohromady. Jedná se o povídku Michala Viewegha Tak tolerantní... o smilstvu, která má děj i pointu. Viewegh je zkušený rutinér, který by se podle mého názoru s každým takto krátkým tématem vypořádal dobře.

U ostatních útvarů už je to horší. Většina autorů se snaží nějak snaží glosovat svěřené téma a většinou je vidět, že to dost drhne. Robert Fulghum místo svého názoru poskytuje názor hrdinů jeho poslední knihy, což je legitimní, ale je to nabourané úvodem a samotný děj je hodně chudý a bez výrazné pointy.

Tím jsme se zbavili toho nejlepšího a zbývá odpad normální a odpad totální. Prosím vás, zachovejte si zdravý rozum a nečtěte to. Jinak si nestěžujte, já vás varoval.

Je zajímavé, že ve světě psaní na zakázku funguje mnohem lépe. Je také pravda, že při stejném procentu píšících lidí je tam větší počet kvalitně píšících lidí. Ale stejně, spisovatelé by měli mít soudnost. 

(Kulturní ozdravovna) 1. července 2007, 16:11, Komentáře (1)

Zpátky v červeném

 

na úvod

<$BlogMotto$>

 

O autorovi

 

----------

témata

Kulturní ozdravovna
Ostatní kecy
Fotoblog
Veršovánky
Links und rechts
Výkřiky do větru
Cestování
Z domu a bytu
Hloubení
Recepty

 

----------

žiju i jinak

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from zwire. Make your own badge here.

zwire's Profile Page

[title]

 

četl jsem a čtu

 

----------

kudy kam

// adbar / anjin-san / bsk / draculka / džouns / edgar / e*v / e-rasi / gotcha / chinin / chloé / jmf / keny / léna / lia / liefhebber / maler / / mechanik / nau / paželv / smilla / (sf) / trittico / tworbo / vím kdo / vlna

// týna

// sonia

 

----------

archivy

srpen 2007
červenec 2007
červen 2007
květen 2007
duben 2007
březen 2007
únor 2007
leden 2007
prosinec 2006
listopad 2006
říjen 2006
září 2006
srpen 2006
červenec 2006
červen 2006
květen 2006
duben 2006
březen 2006
únor 2006
leden 2006
prosinec 2005
listopad 2005
říjen 2005
září 2005
srpen 2005
červenec 2005
červen 2005
květen 2005
duben 2005
březen 2005
únor 2005
leden 2005
prosinec 2004

 

----------

různé

vzkaz

mail

icq 15564746

hodnocení

rss

rss komentáře

Counter

[CNW:Counter]

bloguje.cz