kocicka.net fanda zwíře old zwíře
zwíře

27.03.2007

Oblíbená pokojová rostlina

Umístěte na světlé místo, ne přímé sluneční světlo. Pravidelně zalévat a přihnojovat.

(Ostatní kecy) 27. března 2007, 23:45, Komentáře (10)

23.03.2007

Začneme od jara

Každý den poslouchám stesky kolegyň na práci. Buď na obědě, nebo, když přes oběd školím, tak cestou z práce. Helmet nikomu nedůvěřuje, takže ať si najme manažerku výroby nebo grafičku, ty stejně nakonec jenom plní přesně jeho příkazy a nemají žádný stupeň volnosti. Není divu, že se to všem zajídá. Ale zatímco holky jsou omezené na oděvní průmysl, já mám možností víc.

Možná to není velké překvapení, ale nebudu první, kdo odchází. První se to povede mojí polské kolegyni, která je ještě ve zkušební době. Odejde ke konci března. Můj poslední den tady bude pravděpodobně 13. duben, potom si vyberu dovolenou z loňska a letošního roku a v květnu můžu do nového. Kam to bude ještě přesně nevím, ale zatím jedna možnost vypadá vážně dobře. Možná jsem už dávno měl zkusit něco nového.

Jinak kulturní život tento týden docela nula. Zamilovaný Shakespeare z DVD, který je i napodruhé neuvěřitelně vtipný. Mimochodem scénář napsal Tom Stoppard, autor Rock'n'Rollu , který se teď hraje v Národním divadle v Praze.

Ale jeden tip by tu byl. Pokud je pro vás Uhde synonymem ministra kultury, tak na to můžete rychle zapomenout. Jeho Zázrak v černém domě je totiž skutečný zázrak. Téměř dvě hodiny koukáte na komorní scénu a vaše pocity se přelévají mezi smíchem a zděšením. Nakonec vám všech přijde strašně líto, jak jsou v zajetí svých pocitů, svého vidění a svého neštěstí. To je jeden z momentů, kdy bych dal jednoznačně přednost divadlu před knihou nebo scénářem.

Tak nám zase pěkně utekl týden, vystřídala se všechna roční období a můžeme začít s čistým štítem opět od jara. A od podlahy třeba jíst.

(Ostatní kecy) 23. března 2007, 20:36, Komentáře (0)

19.03.2007

City that never sleeps

(Brno, otevřeno od   do   )
and special bonus about Mole Creature

(Ostatní kecy) 19. března 2007, 22:12, Komentáře (0)

15.03.2007

Naše děti budou mít ocas

Občan pes je hlavně jiný, nálepka thajská Amélie není úlně šťastná. Nápadů je v něm na spoustu filmů, pospojované je to žvýkačkou a logy sponzorů. I když bych to znovu vidět nemusel, je to příjemné osvěžení. Navíc je to natočené na téměř amatérskou kameru, což je strašně sympatické.

Aprílové deště špatné nálady se střídají s dobrými zprávami. Z pokažené zakázky nakonec dostanu zaplacenou polovinu. Určitě to bylo tím, že jsem neměl potřebu se hádat a rozumně vycouval s tím, že se celé částky vzdám. Technika je někdy strašná svině, v neočekávané chvíli vás nechá na holičkách. Většinou se smůla lepí na člověka v dávkách...

Zatímco Česká pošta je podnik, který na jakoukoli kritiku reaguje málem tím, že vyhráli cenu za nejlepší poštovní služby, ale ve skutečnosti je to ústav, v threadless se zachovali jako grandi. I když nebyla jejich chyba, že se poslaná zakázka za 200 dolarů ztratila, stejně mi nabídli možnost si trička objednat znovu nebo dostat peníze zpět.

Koho by napadlo, že se tam jednou podívám? Do seznamu referencí dobré. Když jsem ta tři písmena viděl napsaná ve snu na amerických emailových tabulkách, bylo to docela zvláštní (a dávalo to smysl). Kromě toho jsem byl ve snu zastříkaný od hlavy k patě od bláta, procházel jsem nekonečnými řadami záchodků, pořádal párty a čekal na Dvířku (ne nutně v tomto pořadí).

Už jsem pomalu začal pracovat na hledání nové práce a dokonce by to mohlo dopadnout dost dobře. Až tomu skoro nechci věřit. Navíc i ta houpačka v současné práci je zrovna v lepším bodě, i když očekávat, že to takhle bude dlouho je celkem zbytečné.

A zítra do Brna na inspekci.

(Ostatní kecy) 15. března 2007, 23:00, Komentáře (0)

13.03.2007

Dada? Realita :(

update

Inspirována vzhledem azbuky plakátu obdivujícího avantgardní ruské konstruktivisty využitím prvků národního dědictví východní Evropy navrhla Caryl Gorska řez písma pro svůj plakát, který propaguje její umění. Po vytvoření řezu písma Gorska vytvořila také kresbu plakátu a přidala slova sestavená ze svého řezu písma.

Tak ještě jinak:

Tato aktualizace vyžadovala značné úsilí celého týmu a neuskutečnila by se bez úžasné skupiny lidí. Naštěstí Steven Gordon souhlasil s návratem do týmu, aby se pustil do dávky nových Krok za krokem popsaných postupů a Galerií — Steve ke své neuvěřitelné vynalézavosti navíc vždy přidá alespoň trošku humoru, za což jsme mu neobyčejně vděčni.

Umělec v Agnew Moyer Smith (AMS) vytvořil a transformoval schémata na těchto stránkách použitím jejich tříkrokové izoprojekce. Pro úvodní výtvor a manipulaci s izometrickými objekty v prostoru zvolte výchozí (custom) nastavení AMS „Přídavek klávesnice“ (Increment Keyboard) „Použít hranice náhledu“ (Constrain Angle) v Illustrator>Předvolby>Všeobecné) (Illustrator>Preferences> General) a ujistěte se, že máte povolenu volbu Zobrazení>Přitahovat na bod (View>Snap to Point).

Inspirována zmačkanou stránkou ze zápisníku věnovaného antické zahradě, Lisa Jackmore vytvořila zašlý dekoratiní vzhled této ilustrace, jako by byly tahy tužkou stále viditelné i poté, co byly odstraněny.

(Výkřiky do větru) 13. března 2007, 23:18, Komentáře (3)

Rozhodnutí mám za sebou

V téhle práci šťastný nebudu. Začalo to osmihodinovou pracovní dobou, později se zvyšoval tlak, abych pracoval víc. Pracovní doba přesně od devíti, konec není ohraničen. "Pavel, I need you this weekend." Co na tom, že nám to už podruhé narušilo plány? Do toho "urgentní a důležité" úkoly ve chvíli, kdy končím a chci odejít, takže minimálně hodinu přetahuju. Myslím, že stačilo. Není to jenom pracovní doba, sešlo se toho víc. Kdybych měl po práci čistou hlavu, budiž, ale zatím chodím z práce stále víc vycucaný.

Lord Helmet má navíc jednu úžasnou vlastnost, že nedokáže nic pořádně uzavřít, všechno nechává otevřené. Jeden den něco uzavře, aby se k tomu další den vrátil. To fakticky vylučuje uspokojení dokončené práce, vylučuje to jakoukoliv pochvalu za dobře odvedenou práci. Úkoly nekončí, pouze se přelévají v jiné úkoly, od kterých se nakonec vracíme k těm původním.

Vylučuje to i soustředění, protože každou chvíli se ozve "pavel, this is important". Helmeta nezajímá, že se na něco soustředníme, pro něj je důležité nám to říct hned. Nevím jak vám, ale mě to přijde dost stresující.

Celé mě to zase nutí přemýšlet nad sebou samým a svými schopnostmi. Možná jsem idealista, ale potřebuju volnější pracovní dobu. A taky jasnější vymezení práce, protože bez reálných cílů se pracovat nedá.

Nebudu nikam spěchat, nemusím si najít něco na křeč, ale v říši lorda Helmeta mě budoucnost nečeká.

Pro příště platí poučení, že i doporučení kamarádů je třeba prověřit. Můžu se zlobit maximálně na sebe, že jsem si to dostatečně neuvědomil.

(Ostatní kecy) 13. března 2007, 10:08, Komentáře (5)

9.03.2007

Nedostatek akce

Když se nic neděje, víc si všímáme menších příkoří. Někdo vás vyřadil z odkazů, vyprodali vám oblíbené pečivo nebo vás se* štvou důchodci v tramvaji (taky budeme staří, doufejme, že nebudeme takové svině).

Tak třeba v okolí říše lorda Helmeta se nedá koupit Coca-Cola v plechu. Že se nedá koupit Coke ve skle, na to jsem si už zvyknul, i když stále to těžce nesu. Ale když si chci jednou za týden až dva dát hlt koly, nebudu pít ty plastem nasáklé splašky. No nenaštvalo by vás to?

(Ostatní kecy) 9. března 2007, 10:16, Komentáře (2)

8.03.2007

Drahá xxxx,

tak jsme víkend strávili u Dvířčiných rodičů na chatě. Tedy ve skutečnosti na chalupě, jak mě hned opravila Dvířka a já jsem na místě sezdal, že říkat malé zemědělské usedlosti chata by bylo značně nepatřičné, vždyť je to snad větší než dům mých rodičů. Ale to není nic divného, že si lidé chtějí pořídit chalupu v krajině svého dětství, vrátit se a mít se kam vracet.

(Ostatní kecy) 8. března 2007, 20:28, Komentáře (1)

2.03.2007

Debil v dibadle a já bděla prebiéru

Zatímco Dvířka trpěla na premiéře Kvasky (smažky?), já se nečekaně dostal s Poletuchou na premiéru Babelu. Zážitky jistě nesrovnatelné, jenom ve mě vzrůstal dojem, že sestříhat film na normální délku a byl by hned zajímavější (potvrzeno i od lidí, kterým se film hodně líbil). Kvasku komentovat nebudu, neviděl jsem.

Poslední dobou mám pocit, který má víc lidí kolem mě, že honíme víc zajíců, než stíháme chytit. Když se navíc snažíme domluvit na něčem společném, je to hodně hektická akce.

Ale o víkendu to vyšlo. V pátek jedna večeře a omrknutí "nové" kuchyně. V sobotu milá kočičí návštěva, v neděli rodinný oběd a potom večeře. Cestou přes stromovku jsme zabloudili do planetária na hvězdy zimní oblohy. Jakožto nepražské dítě jsem do podobného zařízení zavítal poprvé a musím říct, že to nebylo špatné.

A od pondělí opět v jednom kole, které se točí o to rychleji, že příští pátek odlétá delegace do Hong Kongu a Číny, ale tentokrát beze mě. Důvodem jsou úsporná opatření. Šéf zároveň rozjel poměrně divokou akci a momentálně čekáme, jestli to celé ustojí. Zatím to vypadá, že ano, což je jeden z důvodů, proč jsem nekývnul na jiné potenciální nabídky. Sice mě některé věci v práci (a moje soukromé strachy) úplně nebaví, přesto je to celkově hodně poučné. A možná bude ještě poučnější, protože jestli vše dopadne dobře, přesune se k nám do Prahy skoro všechno včetně distribuce.

A co dodat? Odborná korektura je tentokrát ještě větší mučení než obvykle, že jsem si řekl o dvojnásobné peníze. Na víkend mizíme na Šumavu a možná tam konečně doženu spánkový dluh, který mám od úterý.

(Ostatní kecy) 2. března 2007, 21:25, Komentáře (3)

Zpátky v červeném

 

na úvod

<$BlogMotto$>

 

O autorovi

 

----------

témata

Kulturní ozdravovna
Ostatní kecy
Fotoblog
Veršovánky
Links und rechts
Výkřiky do větru
Cestování
Z domu a bytu
Hloubení
Recepty

 

----------

žiju i jinak

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from zwire. Make your own badge here.

zwire's Profile Page

[title]

 

četl jsem a čtu

 

----------

kudy kam

// adbar / anjin-san / bsk / draculka / džouns / edgar / e*v / e-rasi / gotcha / chinin / chloé / jmf / keny / léna / lia / liefhebber / maler / / mechanik / nau / paželv / smilla / (sf) / trittico / tworbo / vím kdo / vlna

// týna

// sonia

 

----------

archivy

srpen 2007
červenec 2007
červen 2007
květen 2007
duben 2007
březen 2007
únor 2007
leden 2007
prosinec 2006
listopad 2006
říjen 2006
září 2006
srpen 2006
červenec 2006
červen 2006
květen 2006
duben 2006
březen 2006
únor 2006
leden 2006
prosinec 2005
listopad 2005
říjen 2005
září 2005
srpen 2005
červenec 2005
červen 2005
květen 2005
duben 2005
březen 2005
únor 2005
leden 2005
prosinec 2004

 

----------

různé

vzkaz

mail

icq 15564746

hodnocení

rss

rss komentáře

Counter

[CNW:Counter]

bloguje.cz