kocicka.net fanda zwíře old zwíře
zwíře

26.12.2006

krátce

Týden mezi příjezdem z Turecka a Štědrým dnem byl hodně hektický. V práci jsem skončil v pátek v sedm hodin a pak jel rychle domů zkontrolovat stav. Dvířka se totiž v pátek stěhovala, k čemuž si naštěstí pozvala partu ukrajinců, ale zabalení a vybalení zbylo na ní.

Doma jsem ji zastihl mezi krabicemi už unavenou a lehce nešťastnou. K "problému" jsem přistoupil rázně — začal jsem likvidovat přebytečné krabice, přepojil jsem pračku a pokračoval s Dvířkou, dokud byt nepřestal vypadat jako skladiště. Pak jsme imediatelly zamířili na jídlo.

Ale to bylo největší vzrušení a nejhorší stres, který jsme před svátky prožili. Pak už jenom sladké nicnedělání až do chvíle na Štědrý den, kdy jela Dvířka k rodičům na večeři. Já zamířil na Staromák, kde už čekal anjin a drunka, se kterými bychom velmi úspěšně prodávali kaštany, pokud bychom ovšem měli nějaké navíc. K tomu jsme si dali svařák, ale i tak byla slušná zima.

Původně plánovanou půlnoční jsme nakonec vynechali, dali jsme si až další den Rybovu mši v kostele sv. Václava na Smíchově, který je uvnitř poměrně nevkusný.

Zatím se s vámi loučím, zítra jedeme na Moravu, vracíme se 1. ledna. Poprvé po dlouhé době se mi podařilo mít od Vánoc do Silvestra volno — osvícenýšéf a velké úsilí před svátky.

Na sedmého pro vás mám překvapení. But for just one day :)

(Ostatní kecy) 26. prosince 2006, 23:28, Komentáře (1)

20.12.2006

* * *

Pondělí — do večera v práci, pak chvíli doma, zapnout pračku a vybalit, a pak zapití Dochtorovy dcery.

Úterý — plánovaná kamarádská večeře musí odstoupit na úkor na poslední chvíli doplánované firemní večeře. Není to špatné, ale s Dochtorem, Chytrákem a Frenč bych byl radši. Nakonec zjišťuji, že jsem chytil vira. Doploužím se domů a zapadnu do pelechu.

Středa — nachlazení s večerem nabírá na síle, pelech volá. Zatím.

(Ostatní kecy) 20. prosince 2006, 20:12, Komentáře (0)

17.12.2006

Chtějí turecké kočky do EU?

pişi pişi (Turecko 4)

(Cestování) 17. prosince 2006, 20:05, Komentáře (0)

16.12.2006

Atatürk v. Orphan Pamuk

Rakı je něco jako řecké Ouzo (Turecko 3)

(Cestování) 16. prosince 2006, 19:57, Komentáře (0)

15.12.2006

Ahmed nemá hlad (Turecko 2)

Fish is friend... and food

(Cestování) 15. prosince 2006, 19:53, Komentáře (3)

14.12.2006

a máme po žížalkách

 (dojmy z Turecka 1)

(Cestování) 14. prosince 2006, 19:46, Komentáře (0)

12.12.2006

Počet dárků - jedna

počet vánočních alb na disku - šest

Návrat do procesu nebyl tak bolestný. Prostě jsem sedl a pokračoval, kde bylo potřeba. Mezitím jsem si odskočil se nechat uschopnit, a pak pokračoval, kde jsem skončil. Žádné extra vzrůšo, to asi teprve přijde. Pidižvík byla o víkendu se šéfem ve Štok-holmu, tak každému přivezla hustého toma, tedy Hus Tomte.

V neděli, v rámci hledání retušované fotografie z Egypta, jsem náhodou narazil na plakát, který jsem kdysi kupoval Bratrovi. Takže mám první dárek.

Včera večer na akci čutálistů a spřízněných duší Mateřské školky mě Gazela přivedla na nápad, co bych mohl koupit rodičům. Tak to máme už asi tři dárky. A jestli dojdou do vánoc trička, tak bych mohl mít dokonce skoro všechny dárky.

Asi už je načase, protože v sobotu jsem měl menší noční můru. Zdálo se mi, že je Štědrý den a já si uvědomuju, že nemám žádné dárky. Qué pasa? O den na to lítací a šermovací sen. Když jsem přišel do poslední místnosti, všichni sklonili zbraně, že teda se mnou se nikdo potýkat nebude. A pak se probudím a nevím proč. Byl jsem hodně dobrý (v tom snu), ale stejně by mě zajímalo, proč se nechtěli šermovat.

Poslední dobou si zase pamatuju sny (lidově zdají se mi sny). Možná je to tím, že se vedle mě převaluje ten anděl...

A bude čtvrtek a bude Istanbul. Na všechno ostatní je tady MasterCard.

(Ostatní kecy) 12. prosince 2006, 9:24, Komentáře (0)

9.12.2006

Nicole Kraussová - Dějiny lásky

Jak dočítat poslední stránky s neobvyklou netrpělivostí...

(Kulturní ozdravovna) 9. prosince 2006, 21:44, Komentáře (1)

Ask google

Crash  — mindráky Ameriky a skládání střípků do skládačky
Sladký ničema  — klasická Allenovka, pseudodokument o jazzovém muzikantovi, kde je několik věcí opravdu skutečných
Lola běží o život  — střípky a ve své době revoluční přístup alternativních příběhů, které ani dnes nenudí
Capote  — jak napsat geniální knihu a pak se zbláznit z následků — možná nejlepší z výše uvedených. a viděný první

a pak ještě Hromnice a třináctka Lenky Kořínkové  — peklo je slabé slovo.

Aneb jak si užít nemoc. 

(Kulturní ozdravovna) 9. prosince 2006, 21:26, Komentáře (2)

6.12.2006

Feel Like Piece of Shit

trojaktovka

(Ostatní kecy) 6. prosince 2006, 22:07, Komentáře (0)

5.12.2006

Lazaret - bilance

1x podrážděné slepé střevo
1x podezření na salmonelu

Nedělní squash byl docela utrpení, byl jsem trochu jako spící panáček. A pak rychle na oběd, protože z původních jedenácti jsme ho přesunuli až na jednu. "Máme česnečku a guláš." Takže obojí v dealerském doupěti , kde to vonělo marjánkou, i když guláš normálně nemusím. Džouns neměl peníze, tak bych si měl někam poznamenat, že příště platí on.

V pondělí nad ránem mám trochu pocit, že guláš chce ven a pak ještě několikrát. Ráno nejsem schopen jít do práce, ale teplotu nemám. Přesun k doktorce mě stojí dost sil a krátká zastávka v práci ještě mnohem víc. Doma padnu oblečný do postele, z čehož mě vyruší jeden telefonát a jedna návštěva. Teprve po litru čaje mi přestává hučet v uších a začínám vnímat. 38,1.

Ráno je líp, ale možnost přesunu do práce zavrhuji, vyhodnocuji ho jako příliš vyčerpávající. Naopak u Dvířky už to nevypadá jenom na podráždění.

Sním svou suchou rýži a uvidím, jestli pojedeme do Střešovic.  

(Ostatní kecy) 5. prosince 2006, 14:16, Komentáře (1)

3.12.2006

Cikáni v Roxy

(Kulturní ozdravovna) 3. prosince 2006, 22:13, Komentáře (0)

Bežte kouřit k Ježkovi

Po hodině badmintonu se cítím vycucaný jak citron. Nezapotil jsem se jako na squashi, ale zřejmě jsem se snažil probudit nějaké dosud neznámé svaly. Těší mě, že se poznáváme.

Potom automaticky do brazilského Ambiente, ale ejhle, ony jsou dvě! Rychlý přesun, ale času je dost, takže jsme o žádné jídlo nepřišli. Až na grilovanou zeleninu, kterou průběžně urgujeme, ale donesou ji až nakonec po zaplacení.

"Doufám, že jste to nejedl, to je pouze dekorace pod ústřice," snažila se mi vyčinit vrchní číšnice. Černofialové řasy na mém talíři se najednou zdály ještě tužší a nepoživatelnější. Ale jak to máte poznat, když na tácu žádné ústřice nebyly, pouze nějaké trávy. A kdo by nevyzkoušel tajemnou řasu? Nakonec se shodujeme, že by to mohla být taková kočičí tráva na pročištění střev...

Pak už jenom trochu jehněčího, trochu grilovaného ananasu se šťávičkou z hovězího, rybičky, jiné rybičky a na závěr kouzelní korýši, které by jistě dr. zoideberg slupnul i se šlupkou. My je nechali.

Po zaplacení se přesouváme do blízkého Památníku Jaroslava Ježka, kde nás hostitel provází Modrým pokojem a nabízí své nejlepší — malinovici, koňak, dvanáctileté tokajské a další pochutiny. A nezapomenutelné lahodné vanilkové rohlíčky od paželvovy mámy, které byly tak dobré jako od mojí maminky. Nebo ty, co jsem pekl předloni, když jsem ještě měl troubu...

Letošní pokus o mafiány skončí nezdarem, ale tolik nám to nevadí. Pomalu se přesouváme na poslední štaci, do postele (někteří ještě pokračují, ale nám to docela stačí).

Dvířka se v noci budí bolestí v podbřišku, já to zjišťuji podle prázdné postele. Musím za ní, není jí dobře...

(Ostatní kecy) 3. prosince 2006, 17:44, Komentáře (0)

news of the world

- Tak co ten novej přítel tvojí dcery?
- Já nevím, že někoho má.
- Myslím toho, co tu s ní byl.
- To byl kolega z práce, ne?
- Ne, to byl nový přítel tojí dcery.
- Aha, to jsou mi věci.
Pan Baset je největší drbna divadelního světa, takže je jenom logické, od koho se otec dozví novinky o své dceři.

"A proč je u tebe ještě Dvířčina kočka?" zeptal se další den otec sestřičky Lysil. Tak a má to komplet.

(Výkřiky do větru) 3. prosince 2006, 16:31, Komentáře (1)

Dejdarovi nad hrobem...

Když máte saturované smysly a práce vás baví, nemáte potřebu psát. Nebo čas. No, nebo taky obojí.

Můj život je teď takový civilní, ale žádné blogískování nebude. Jak bych to tak... musím najít správný formát.

Minulou sobotu jsme se vydali údolím Divoké Šárky. Je tam krásně, prvorepublikové vilky vypadají honosně, i když místy hodně zchátrale. Na konci je ohrada, která vypadá jako vojenský prostor včetně vrátnice. A tam vám žijí lidé. Za plotem spousta domků, panelák s vrátnicí naplocho. Strašné, řeknu vám. Představa, že budu bydlet v něčem takovém, mi přijde jako z velkého bratra. Všechno pro naše dobro, ale vždyť to není živý prostor!

V Nebušicích koukáme po hrobech, na hřbitově je příjemně.

Když vytahuji foťák a zkusím nenápadně vyfotit Dvířku, opět akorát dojdou baterky. A záložní, které měly být taky nabité, jsou na tom stejně. Foťák tahám zbytečně, ale to už jsem dělal tolikrát...

Na závěr se stavujeme v dejvickém Grossetu vyhládlí pohybem na čerstvém vzduchu. Obsluha stejně slušná, nové jídelní lísky a opět vyšší ceny. Ale jídlo je opět al dente.

Na Potomcích lidí se místy docela nudím. Ne, že by to nebylo špatně natočené, ale od dobrého filmu očekávám víc než kvalitní práci kamery. A abychom dokázali naši povrchnost, po dvou dílech Futuramy si na nějaké Potomky ani jeden z nás nevzpomněl. Ve Futuramě je opravdový život a opravdový korýš, takhle se má točit.

Kdybych nestrávil neděli prací, byl by to velmi příjemný víkend. Takhle musím pár hvězdiček odečíst, ale i tak.

Taky jsem dočetl Grandhotel. Ne, neřičím blahem. Jsem zvyklý na vyšší standard, i když přiznávám, že "na české poměry" je to pěkná kniha. Zajímalo by mě, jak natočili film, protože kniha mi připadá spíše jako druhá dějová linie k němu.

(Ostatní kecy) 3. prosince 2006, 16:27, Komentáře (0)

Zpátky v červeném

 

na úvod

<$BlogMotto$>

 

O autorovi

 

----------

témata

Kulturní ozdravovna
Ostatní kecy
Fotoblog
Veršovánky
Links und rechts
Výkřiky do větru
Cestování
Z domu a bytu
Hloubení
Recepty

 

----------

žiju i jinak

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from zwire. Make your own badge here.

zwire's Profile Page

[title]

 

četl jsem a čtu

 

----------

kudy kam

// adbar / anjin-san / bsk / draculka / džouns / edgar / e*v / e-rasi / gotcha / chinin / chloé / jmf / keny / léna / lia / liefhebber / maler / / mechanik / nau / paželv / smilla / (sf) / trittico / tworbo / vím kdo / vlna

// týna

// sonia

 

----------

archivy

srpen 2007
červenec 2007
červen 2007
květen 2007
duben 2007
březen 2007
únor 2007
leden 2007
prosinec 2006
listopad 2006
říjen 2006
září 2006
srpen 2006
červenec 2006
červen 2006
květen 2006
duben 2006
březen 2006
únor 2006
leden 2006
prosinec 2005
listopad 2005
říjen 2005
září 2005
srpen 2005
červenec 2005
červen 2005
květen 2005
duben 2005
březen 2005
únor 2005
leden 2005
prosinec 2004

 

----------

různé

vzkaz

mail

icq 15564746

hodnocení

rss

rss komentáře

Counter

[CNW:Counter]

bloguje.cz