kocicka.net fanda zwíře old zwíře
zwíře

31.08.2006

budím se

budím se. pro většinu lidí netradičně. uvědomuju si, že si žmoulám oko. oko svědí, slzí a pálí. tři radosti v jednom. silou vůle odtahuji ruku od oka a natahuju se pro kapky, které leží na topení (zatím nemám noční stolek, víme). jsou přibližně tři hodiny ráno. mám štěstí, tentokrát se budím za noc pouze jednou.

oční alergie mě zasáhla jednou loni a to ještě docela slabě. letos je to horší, už je to potřetí. navíc je teď období, kdy jsem žádné potíže dříve neměl. logicky mi to podsouvá otázky, jestli to nemám spojené s psychikou, jestli to není místem bydliště, jestli to není prací, kde se po roce v klimatizaci mohl vyvinout nový život...

ve sprše mám problém si umýt obličej, ruka má chuť se zastavit u oka a pořádně ho promnout, protože svědí jako čert. a když to silou vůle zvládnu, je tady ještě ručník a jeho dotek na oku je tak uklidňující. další pokušení.

pokud vám chybí nějaké nechutné podrobnosti, tak občas to nevydržím a oči si pořádně promnu, protože mi to alespoň na chvíli poskytuje úlevu. potom se v očích vytvoří takové jako organické nitě (části odrolených tkání), které způsobují pocit cizího předmětu v oku, takže je potom musím z očí prsty vytahat, a potom oči rozkapat, protože jsou podrážděné, jak si tak do oka šahám. za takovou půlhodinu už můžu zase fungovat nebo třeba usnout.

zkoušel jsem Livostin, teď Sanorin, ale nic extra to není (taky co chcete od volně prodejných léků). (ale rozhodně lepší než kortikoidy, jako třeba hydrocortizon) ale snad už zítra dojde psaní od sestřenky a v něm recept na Emadine a Cusicrom. rovnou tři balení, takže příště nebudu týden šílet. a pak se někdo diví, že v práci neskáču radostí, že tam mám být o hodinku dvě tři čty... déle.

(Ostatní kecy) 31. srpna 2006, 1:14, Komentáře (8)

28.08.2006

Večer na téma vztahy

Říkal jsem si, že mé nejlepší příspěvky jsou spojené s alkoholem. A nemám to tak jenom já, mají to i jiní... Jsem ještě schopen napsat dobrou příhodu ze střízlivého stavu?

"Si pamätám, že takto ako tu sedíme sme sa bavili pred dvoma rokami o tebe," povídala Fifi. Před dvěma měsíci jí manžel oznámil, že už to dál nemá cenu, že jsou každý úplně jiný, že čekal, že se Fifi po svatbě změní, že nebude tak závislá, že nebudou pořád jenom spolu, že že že... Chvíli jsem poslouchal, chvíli četl e-maily a snažil se v tom zorientovat. Nedařilo se mi to. Fifin manžel vykazuje chování obvyklé spíše u žen — neví, co by chtěl. Možná je to proto, že mu všechno spadlo do klína téměř samo. V práci dosáhl vysoké funkce, peněz měl neuvěřitelné množství a dosáhl i na krásnou ženu. Že by to byl ten důvod, proč ji chtěl? Nedostupný klenot, o který musel bojovat, kvůli kterému se klidně přetvařoval. Nebo neustál pohodlný život a najednou vykazuje zkratové chování? Nebo těžce snáší, že jeho žena, dosud závislá téměř výhradně na něm, najednou začíná mít vlastní život, dobrou a zajímavou práci a sympatické kolegy?

Nedošli jsme k ničemu, Fifi sama nemá jasno. Jediné, co jsem jí mohl poradit, že v tomhle stavu bude rychlý rozvod správné řešení. Protože se může za půl roku stát, že manžel najednou prozře, uvědomí si její hodnotu a rozvod nebude chtít. A Fifi nebude chtít manžela. Po všech těch nechutnostech, které si od něj musela vyslechnout...

Třeba už navíc bude mít přítele. Ona je ten typ, na který se chlapi jenom lepí, v každé práci má spoustu obdivovatelů a ti jenom zavětří, že je volná, už jí nedají pokoj. První náznaky už jsou. Tedy nejen náznaky. Ale Fifi ještě neví, jestli to má s manželem zkoušet. Nebo jestli ten kolega, který tak naléhá...

Loučíme se po dvou hodinách, já kupodivu nevyčerpaný nasedám do autobusu jedoucího domů.

V autobuse šťastný pár, žena trochu křečovitý úsměv. Manžel opilý. Trochu víc než trochu. Namol. "Největší hodnota, kterou můžete mít je kurva zdraví. Kurva. A mít zdravé dítě, to je hodnota. Já jsem trochu opilý, jsem maličko oslavoval. Budeme mít zdravé dítě," vykřikoval na celé okolí. "Zdraví, to je to hlavní. Na čem jinak kurva člověku záleží." Kupodivu není agresivní, žena se ho nesnaží usměrňovat, působí to docela sympaticky. Časem mu dojde, že záleží i na víc věcech, než jenom na zdraví, a že všechno souvisí se vším.

Na Kloboučnické vystupuju a jdu do vietnamskéhé nonstopu. Tady jsme všichni gogo a všechny obchůdky vietnamské. "Tak kdy začneme s výukou, co?" povídá zákazník asi dvacetiletému mladíkovi u pokladny. "Můžu tě učit česky nebo anglicky, vyber si. To přece potřebuješ." Mezi monologem pobíhá mezi regály a bere rohlíky a nějaké sušenky. "Co je pro tebe důležitější, čeština nebo angličtina? What is more important for you, Czech or English?" "Dvacetsemdpadesat." "Přemýšlej nad tím," povídá zákazník a odchází.

"On je trochu..." ukazuje mi později prodavač univerzální symbol mešuge. Ale víc se bavit nechce, jeho komunita mu evidentně dostačuje. My je chceme integrovat, oni si chtějí žít po svém...

(Ostatní kecy) 28. srpna 2006, 21:32, Komentáře (1)

27.08.2006

Tulice a Opileň

Opileň $$OBR131530$$

Prostě se mi to líbilo. Tak. 

(Výkřiky do větru) 27. srpna 2006, 22:32, Komentáře (2)

Weird Al

Jak snadné je mýlit se

(Kulturní ozdravovna) 27. srpna 2006, 16:32, Komentáře (0)

24.08.2006

101% péče? nasrat!

T-Mobile po 10 letech sucks ... to be continued (2)

(Ostatní kecy) 24. srpna 2006, 23:29, Komentáře (11)

to old to feministické debaty

too young to die

jethro jsem neslyšel celé věky, to zas jo. ale možná zase dozrál čas je vytáhnout. a to to byl včera takový sniff jazzový večer, lemon jelly a podobné oddechové záležitosti.

vlastně nevím, proč jsem se opět nechal vlákat a proč jsem pak s takovou úporností pokračoval. starý pitomec. přece vím, že tohle prostě nemá smysl. měřit se to nedá a když už se to změřit dá, tak mají někteří lidé pocit, že se to dá interpretovat jinak. ale přesto mám z večera spíše dobrý pocit.

přes lehkou kocovinu probíhal celý den v pohodě. málo krav, zato hodně volů, jak říká klasik. pomalu bych měl počítat, kolikrát se ještě vyspím, než budou vá než bude dovolená a konec v této. a v sobotu jdu navrhovat hadříky.

ještě se udála jedna pozitivní věc, ale o té bych se tady (zatím) radši nešířil.

(Ostatní kecy) 24. srpna 2006, 20:40, Komentáře (0)

22.08.2006

se vší úctou pane

co z toho bude mít ta kočka?

průzkumy trhu dokazují, že hodně. felis silvestris je trpělivý. a má devět životů. to by jako vklad mohlo stačit, ne?

(Výkřiky do větru) 22. srpna 2006, 14:45, Komentáře (0)

21.08.2006

Children of the oat

funky

(Links und rechts) 21. srpna 2006, 12:24, Komentáře (2)

17.08.2006

Rozebraný a zase sebraný

Otevřený a nezavřený

(Hloubení) 17. srpna 2006, 22:10, Komentáře (0)

Až se naseru

Tak se mi to schází. Hodnotu některých lidí zjistíte, až když je ztratíte.

V práci pomalu zjišťují, že sice jsem občas vypadal, že nic nedělám, ale rozhodně to asi nebylo tím, že bych se flákal (tedy občas bylo, ale ne tak často :). Stačilo za chvíli udělat práci, kterou někdo dělal celý den, a bylo po problémech. Takže nadřízení a kolegové postupně zjišťují, co všechno mým odchodem ztratí. Být škodolibý, mám z toho radost, takhle je mi to pouze líto, že na to museli přijít takto.

Taky se mi ozval Muflon, že po roce a něco začala pátrat po tom, proč neplatí nic za vodu. A najednou zjistila, že že má zaplatit čtyři tisíce korun. Přišlo mi to lehce komické, protože Muflon měla často pocit, že se o nic nestarám, a pořád měla potřebu mi všechno připomínat. A kdybych ji po rozvodu neříkal, že by si měla na VHS ověřit, zda byl převod úspěšný...

Tak dlouho má každý pocit, že se mnou může manipulovat, až se naseru.

Zakončil bych to něčím letinkovsky pseudovtipným, ale závěr ať si udělá každý sám.

(Ostatní kecy) 17. srpna 2006, 22:04, Komentáře (1)

15.08.2006

Hloubení

Zostřené vnímání a jako návdavkem horší dýchání. Emoce lidí mě z větší části ničí, cítím prázdnotu a zmatky. Přichází to, když to nečekám. Hloubím, nořím se do sebe. Interpretuji. Potřebuji o tom hovořit. Se svým nitrem i s jinými.

Změny nejsou špatné, pomáhají mi se neztratit, znovu všechno přehodnotit. Riskuji a neměnil bych.

V sobotu jsem objevil les uprostřed Města. Ticho. Jdu nějakým směrem a vynořuji se kousek od Kačerova zmatený, jak se mi to povedlo. Mám pocit neuvěřitelné čistoty.

Nědele. Cestou na nádraží tři opilá individua v tramvaji. Prázdné výrazy ve tvářích, v rukou lahváče. Tři sedí na dvou sedačkách. Cítím z nich potlačovanou agresi, stačilo by brnknout. Působí to na mě příšli silně...

V neděli z obou stran falešná očekávání a potom zase pocit čistoty. Prostě věřím.

Squash s ještěrkou. Dlouho nehrála, ale přesto jí to šlo, navíc se uvolnila. Jakoby hněv nechala někde venku, jako by ji už neovládal.

Dnes ráno na squashi. Každý zvuk zvýrazněný tichem — večerní hluky už stěny dávno utlumily. Hodiny tikají jako zběsilé.

Znovu vzdávám hold Holdstockovi a mám potřebu na druhé straně se ponořit do vědeckých textů, abych se neztratil v (po)citové rovině.

Navíc budou prázdniny na psaní knihy...

(Hloubení) 15. srpna 2006, 15:01, Komentáře (0)

13.08.2006

Hindi pop

Plodnější než Frank Zappa a Bob Dylan dohromady

(Kulturní ozdravovna) 13. srpna 2006, 23:11, Komentáře (8)

12.08.2006

Sny

Sen můj asi týden zpátky. Jsem na nějakém táboře, zřejmě jako vedoucí a snažím se hlídat děti. Najednou přiběhne jedno dítě s jeleními parohy a hodí ho po druhém. Mám strach, by se mu nic nestalo, ale parohy dopadnou tak, že druhé dítě se pod nimi schová. Nato přijde (nepřiběhne) starý jelen a hledá své parohy. Vytahuji dítě na poměrně vysokou zídku k sobě, ale jelen je neagresivní — přijde k parohům a očuchá je (nebo se k nim pouze skloní). Sen končí, ale mám pocit, že jelen pak klidně odejde.

Snové symboly:
parohy — nešťastné manželství nebo láska
jelen — vidět — máte pyšného nepřítele
někoho zachránit — příslib uznání nebo odměny za zásluhu

Chytrákova přítelkyně, Frenč, mi včera po icq psala, jestli jsem v pořádku. Prý měla se, ve kterém jsem byl rozostřený a nešťastný, skoro jako duch.

Snové symboly:
duch — smybol fantomu, za kterým se honíte
duch — vidět: dozvíte se něco nepříjemného

Zvláštní.

(Hloubení) 12. srpna 2006, 12:52, Komentáře (2)

11.08.2006

Ten nůž mě nemá rád

Šel jsem ho koupit už jednou. Vlastně dvakrát nebo třikrát. A ani jednou jsem neuspěl. V Hudy nemají, Rock Pointu (dříve Alpinus) taky ne, ani ve speciálce. Ten nůž prostě není.

Ráno jsem vstal trochu dřív, prošel se přes most (po ránu osvěžující, ale nesmíte mít od probuzení alergii jak prase a netušit z čeho). Takže Red Stone, tam jsem Victorinoxy viděl, třeba tam bude i Nomad.

Pátek 11. srpna zavřeno.

Nemá mě rád.

(Ostatní kecy) 11. srpna 2006, 15:04, Komentáře (8)

10.08.2006

Definitely Maybe

Stejně nechápu, jak někdo nedokáže čtrnáct dní znát odpověď na základní otázku života, vesmíru... a tak vůbec. Rozumím nejistotě téměř ve všem, v tomhle ne.

Po láhvi vína v pondělí večer jsem chápal, proč lidé hledají v alkoholu úlevu. Ranní reset byl neuvěřitelně osvěžující. Jenže problémy a nejistoty vás stejně dostihnou. Hlodá to ve vás a varianty akorát přibývají. A řešení sami najít nemůžete.

Dokážu pochopit, že lidé hledají i jiná řešení. Drogy, sebevraždy. Je to strašně snadné, máte pocit, že buď to vyřešíte jednou provždy nebo alespoň na chvíli zapomenete.

"Proč potřebuješ všechno pitvat?" Protože bych chtěl znát odpovědi, místo toho cítím akorát zmatek.

Lepší se propitvat alespoň k nějakému řešení, než přešlapovat na místě. Hledám řešení, protože mi to není lhostejné. Lhostejnost nesnáším ještě víc než nenávist. Lhostejnost není cit.

Řešení? Definitely Maybe.

(Ostatní kecy) 10. srpna 2006, 15:21, Komentáře (6)

Malinkého ptáčka

Pokud chtěla erasi poznat naši skupinu v plné síle, nemohla si zvolit vhodnější okamžik.

"Řeknu vám, co se mi stalo," povídá František, zrovna, když mu donesli oběd. Mimochodem guláš. "Ráno jsem přišel do kuchyně a tam byla dvě stráčata, která přilétla otevřeným oknem. Vyzobávala tam ty zbytky, které tam po mě jsou. Jak mě uviděla, tak se snažila utéct. Jedno stráče prolétlo otevřeným křídlem našich trojkřídlých oken. Ale druhé to nezvládlo a narazilo do okna."

Začínal jsem tušit pointu, Františkovy historky nebývají nudné. Ani většinou moc milé...

"Podíval jsem se na něj a ono mělo úplně rozmašírovaný zobáček. Vždycky když píplo, tak mu z něj cákala krev. Mě ho bylo tak líto. Nejdřív jsem si říkal, že ho z toho pátého patra pustím na dlažbu, ale pak mi přišlo, že by to mohlo přežít." Pointa už pomalu přicházela. "Tak jak jsem ho měl v hrsti jsem mu zakroutil krčkem. Tak to luplo. Brrr. Nebylo mi z toho dobře. Ještě teď mi z toho není dobře."

Jednou jsem v lese ptáčka zabil
malinkého ptáčka
hajný se za to na mě zlobil
malinkého ptáčka měl
pod kamenem ho našel
našel pod kamenem
malinkého ptáčka.
Buty — Malinkého ptáčka

"Ty jsi určitě za svůj život nezabil žádného ušáka," povídá Martin. "Já už jich mám za sebou pár stovek," dodává. "Nebo kuřátka," dodávám já. Pokud by měl člověk jíst jenom to, co si uloví, spousta lidí by byla o hladu.

František svůj guláš nedojedl. A než sklouzla řeč ke kritice právníků, bylo veselo.

(--nezařazeno--) 10. srpna 2006, 12:00, Komentáře (13)

9.08.2006

Who cares?

Basically I'm not so complicated...

Basically I'm complicated
I have a hard time taking the easy way
I wouldn't call it schizophrenia
But I'll be at least 2 people today

If that's okay

And I can go on and on and on... but who cares?

It's deep how you can be so shallow
And I'm afraid cause I have no fear
And I didn't believe in magic
Until I watched you disappear

I wish you where here

And I can go on and on and on... but who cares?

Bnarls Barkley — Who Cares?

Žiju, přežívám v práci. Nemám sílu nic dělat. Stále dokola poslouchám album St. Elsewhere od Gnarls Barkley.

(Hloubení) 9. srpna 2006, 19:03, Komentáře (0)

7.08.2006

S židlí se nepohádáš

Oddávající: Sváťa Karásek
Svědek ženicha: kníže Schwarzenberg
Svědkyně nevěsty: žena Jima Čerta

Do toho křičící dítě Jima Čerta, kterému tatínek pokapal dudlík nějakými kapkami pro lepší spánek. A na závěr Sváťův song. "Já to mám to druhé," říká Japonec. "S židlí se nepohádáš." Některé věci se prostě lépe dělají ve dvojici. "A kdy vy do toho praštíte," koukal po obřadu Sváťa na Grafičku. "Já myslím, že počkáme až tak na druhé a ty nám to pak odsvědčí," povídá Grafička, Dochtor se moc netváří.

A pak Císařská louka, restaurace Cinda a modelka.

Nejkrásnější ženská na svatbě...

"Však já to dělám pro kamarády, aby se napili," povídal v té chvili již podruhé ženatý Filozof. Neobvykle příjemně civilní svatba.

A pak jsme seděli s Dochtorovejma a Japoncem a vaukovali děti, házeli granáty a bylo nám fajn. A pak pršelo, já šel domů z Císařské louky přes Železniční most na semičku a potom domů. Krásně zmoklý a nepřišlo mi, že je neděle a já musím zítra do práce...

(Ostatní kecy) 7. srpna 2006, 20:13, Komentáře (4)

Proužky vycházejí z módy, co takhle hvězdičky

Když přestaneme o věcech pochybovat, stáváme se snadno manipulovatelní.

(Ostatní kecy) 7. srpna 2006, 20:12, Komentáře (0)

5.08.2006

Nuda ve vězení

Po čtyřech dílech seriálu Prison Break můžu s klidem prohlásit: je to ztráta času.

(Kulturní ozdravovna) 5. srpna 2006, 10:06, Komentáře (2)

4.08.2006

Dnes bez loga

Tolik psychické bolesti už jsem dlouho necítil. Jen párkrát to bylo horší. Potřeboval jsem společnost někoho, kdo by mi aspoň trochu předal. Ale jako obvykle, v takových chvílích nikdo takový v okolí není.

Když jsem vypadnul nečekaně brzo z práce, pustil jsem se rovnou pěšky přes most. Tam mě napadlo, že čajovna na Palačáku by mohlo být dobré místo, kde se sice občas scházejí pseudospiritální blázni, ale na druhou stranu volné energie tam určitě spousta bude.

Trochu mě mrzelo, že v tom největším dešti jsem nemohl jít pochytat pár kapek, ale nakonec i na to došlo, protože jsem vyrazil (opět pěšky) na Piráty (pěkná oddechová podívaná do kina). Když jsem měl tak ještě čtvrt hodiny času, chtěl jsem si koupit nůž, ale Victorinox Nomad nikde neměli. Tak příště nebo jinde.

Zítra asi vyrazím do přírody, kde jsem ještě nikde nebyl. Koupím mapu a někde u Františkových Lázní snad nějaké lesy budou. Ale jak se tak dívám, tak Šibík končí už v sobotu, tak to možná přehodnotím. A v neděli se nám (podruhé) žení Filozof...

PS: Ráno jsem byl běhat.

(Hloubení) 4. srpna 2006, 9:54, Komentáře (0)

2.08.2006

Je líp

Je líp přesně o tři piva, tři tequily a jedno squashové utkání. To pivo byla plzeň, taková záruka, že vás nebude bolet hlava ani zadek. Na pawlushových skoronarozeninách jsem seděl přesně uprostřed stolu – polovina se bavila o Fidelovi, Gibsonovu Ježíši, válečných konfliktech a tak vůbec o práci. Druhá polovina o Bruselu, večírcích a tak vůbec o oddechu.

Pak jsem se přesouval domů a došla mi SMS, že mám ještěřici vyzvednout v Murphy's.

Ta tequila byla Jose Cuervo. Kromě El Jimador další záruka, že vás nebude bolet hlava a pálit žáha. Pak jsme chvíli squatovali na ulici, vyhnali kočku ze sedačky, hledali kočku, seděli na sedačce, doprovodili bsk domů a nakonec padli do ochlazované postele. Gut.

Taky jsem dopil zázvorovou limonádu o které goča prohlásil, že chutná jak když si přiložíte kontakty ploché baterie na jazyk. No, asi jo.

Tak tedy do práce.

(Hloubení) 2. srpna 2006, 11:01, Komentáře (3)

1.08.2006

S juniorem na hrudi

Je to těžší, než jsem čekal. Tak trochu pocit marnosti, že nemůžu dělat nic, jenom čekat, protože bych to mohl spíš jenom zhoršit. Snažím se to brát jak to je a nic nepokazit. Snad se mi to daří.

Jinak v mém okolí to taky nevypadá zvlášť optimisticky, což radosti nedodá. Počet rozpadlých a polorozpadlých vztahů jakoby každým dnem stoupal. V zásadě se nekonalo žádné překvapení, ale stejně...

Bude to další mizerný den.

(Ostatní kecy) 1. srpna 2006, 10:08, Komentáře (1)

Zpátky v červeném

 

na úvod

<$BlogMotto$>

 

O autorovi

 

----------

témata

Kulturní ozdravovna
Ostatní kecy
Fotoblog
Veršovánky
Links und rechts
Výkřiky do větru
Cestování
Z domu a bytu
Hloubení
Recepty

 

----------

žiju i jinak

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from zwire. Make your own badge here.

zwire's Profile Page

[title]

 

četl jsem a čtu

 

----------

kudy kam

// adbar / anjin-san / bsk / draculka / džouns / edgar / e*v / e-rasi / gotcha / chinin / chloé / jmf / keny / léna / lia / liefhebber / maler / / mechanik / nau / paželv / smilla / (sf) / trittico / tworbo / vím kdo / vlna

// týna

// sonia

 

----------

archivy

srpen 2007
červenec 2007
červen 2007
květen 2007
duben 2007
březen 2007
únor 2007
leden 2007
prosinec 2006
listopad 2006
říjen 2006
září 2006
srpen 2006
červenec 2006
červen 2006
květen 2006
duben 2006
březen 2006
únor 2006
leden 2006
prosinec 2005
listopad 2005
říjen 2005
září 2005
srpen 2005
červenec 2005
červen 2005
květen 2005
duben 2005
březen 2005
únor 2005
leden 2005
prosinec 2004

 

----------

různé

vzkaz

mail

icq 15564746

hodnocení

rss

rss komentáře

Counter

[CNW:Counter]

bloguje.cz