kocicka.net fanda zwíře old zwíře
zwíře

31.07.2006

!

!

(Ostatní kecy) 31. července 2006, 10:12, Komentáře (0)

Vysvobození je na dosah

co udělá revizor v autobuse plném Jehovistů?

(Ostatní kecy) 31. července 2006, 0:03, Komentáře (0)

29.07.2006

Tričko

Přežil jsem let 815, přežilo i mé dva dny staré tričko.

V poledne zjišťuju, že už to bez jídla a pití a růžové pilulky štěstí nezvládnu. Tak jdu do chemičky, kde mi chutná, což je nebezpečné znamení. A prší.

V osm večer jsem skončil, jak jsem ostatně dříve řekl (pomalu se mi to daří odhadovat), a nechal se přemlouvat, jestli mám jít domů dělat korektury nebo na Letnou, na kopec, na zahrádku, na pejvo. Dle lékařů jsou prý iontové nápoje zdravé, takže zvítězil zdravý rozum.

Cestou kopcem nahoru ke kyvadlu a od kyvadla k zahrádce jsem sledoval podzimní stromy zblbnuté vedrem a umdlévající inlajnisty. A k tomu vtipní Gnarls Barkley.

Zatímco chlapci na zahrádce obdivovali Ninu a její sestry, já se báječně bavil a přátelé na telefonu radili, kdo je Zedral.

Za to, že nás paní taxikářka odvezla až do centra jsme se jí odvděčili tím, že jsme ji zkusili zmást, jak se má dostat pryč. No vyznejte se v těch jednosměrkách v centru.

Vytažený fiksu se nechal přemlouvat a já se pak vsadil o basu piv, tedy Braníků, zda Coca-Cola rozleptá padesátník. Snadnější výdělek v opilosti jsem si ani nemohl představit...

A pak už jenom pomalu uzavíraná Čtrnáctka a nechutná knajpa U Kotvy. A pár poznámek v bonzbločku. "My, co děláme v České pojišťovně, si nemůžeme vybírat hardware." "Můžeš se mazlit s mou kabelkou. Je celá kožená jako kozačky tvý báby." "Co je blbého na perverzi?" "Támhle mají príma koně." "I ty máš lepší telefon než já." Sakra, co jsem myslel tím koněm?

(--nezařazeno--) 29. července 2006, 2:01, Komentáře (6)

28.07.2006

You need a coolin', baby

Po náročném týdnu zklidnění. Neděli jsem zasvětil chrámu nejvyššímu, domácímu počítači.

Po půl dni střídavé korektury, čtení blogů, hledání ve slovníku, čtení novin a dalších činnostech jsem nakonec dorazil i na naplánované squashové utkání. Přestože jsem z něj byl schopen odejít po dvou, nebylo mi zrovna hej.

Pracovní týden začal tak nějak tradičně, prací. A to jsem v pondělí zvládnul jeden a půl práce. V úterý už jenom jednu, ale zato do osmi, což zrovna povzbudivé není... Zato jsme s Lenny zvládli narychlo naplánovat středeční uvolnění na smíchovské pláži.

Lenny, Cestovatel, Drsňačka, Trendy a já. Kdybych si měl tuto kombinaci představit, asi by mi to nešlo. Přesto to fungovalo, písek byl vlhký rozlitým Hogaardenem, já skoro naplnil svou míru (čtyři — půlku jsem rozlil, písek není stabilní). Z různě pozvaných, slibovaných a žádaných jedinců nás bylo nakonec pět a zřejmě to bylo i lepší, protože čím víc lidí, tím méně se dá diskutovat. Ne, že bychom rozebírali vážná témata. Ale písek, teplota a práce za rozbor rozhodně stály.

„Sedl sis do špatného kouta,“ povídal mírně opilý Cestovatel. „My s Trendy jsme v pohodě, holky jsou úplně v prdeli.“ Tak jsem střídavě poslouchal Lenny a Drsňaku a přesto jsem si nemohl stěžovat.

Ke konci už byl hovor lehce monotematický, ale nikomu to příliš nevadilo.
„To by mě zajímalo, co je zatím oknem. Vy máte výhled na Vyšehrad, ale já koukám furt jenom na to okno. To by mě zajímalo, co za ním je,“ povídal monotematicky Cestovatel o okně do nějakého sklepa v obloucích nábřeží.

Přesto nevím, jestli můžu smíchovskou pláž doporučit. Atmosféra dobrá, písek skvělý, ale osluha na báru tak jako slabší. Ale móře, djó móře...

(Ostatní kecy) 28. července 2006, 22:56, Komentáře (0)

27.07.2006

Pro otrlé...

Dnešní rozhovor s božským Karlem Gottem mi připomíná interview Bridget Jonesové s Colinem Firthem.

(Links und rechts) 27. července 2006, 10:57, Komentáře (5)

Strange week(end)

ale prd, great weekend :)

(Ostatní kecy) 27. července 2006, 1:36, Komentáře (3)

Večer s národní galerií

First Things First (Hlavně to důležité).

(Ostatní kecy) 27. července 2006, 1:15, Komentáře (0)

Ke středě (bohužel už minulé)

Hvězdy svítily a řeka tekla.

Musím si pořídit nůž s otvírákem.

Rezavá kotva ujde, West je přece jenom West.

Průměrné víno v dobré společnosti je lepší než výborné víno v snobské restauraci.

(Ostatní kecy) 27. července 2006, 1:11, Komentáře (0)

26.07.2006

Střípky

nezapletla světla
zapletla se se světlem

Park na karláku je plný pacientů, turistů a běžných lidí. Je to zvláštní kategorizovat pacienty.

(Výkřiky do větru) 26. července 2006, 14:46, Komentáře (4)

21.07.2006

Hoboďo kraft v Pod(s)viní

aneb tři čarodějnice strikes back

(Ostatní kecy) 21. července 2006, 13:36, Komentáře (1)

Pokud jste to nepoznali

jsem doma a čekám, zatímco mi montují klimatizaci ;)

(Z domu a bytu) 21. července 2006, 13:19, Komentáře (0)

Kursy sumo u Vinohradské tržnice

„Jestli o tom zase napíšeš, tak tě zabiju,“ povídal v neděli večer Snoopy, když jsme se vykutáleli z Kmotry. Já předtím stihl návštěvu účetní, které jsem předtím připravoval podklady a vzpomínal, jak probíhala služební cesta v dubnu, návštěvu Ikea, kde jsem nekoupil drtič ledu (dočasně vyprodán), nesehnal náhradní lať do lamelového roštu (taky jsem si ji mohl vzít s sebou, potom by to šlo), ale naopak koupil Kolon , protože jsem předtím zjistil, že podlaha v okolí počítačů je na tom docela špatně. A když jste v Ikea, tak zkuste nekoupit žádný hrníček, talířek nebo jinou pitomost.

Večer se Snoopym byl příjemný, pečená ryba byla dobrá volba, pouze jsem měl pocit, že už to bylo příliš pozdě, tolik jídla můj žaludek špatně snáší – špatně se potom spí.

V pondělí jsme se ozvali se sestou a když nadhodila, že pojede do Města, dohodli jsme se, že se dohodneme. Pak jsem jel domů něco provádět (sakra, nějak to utíká), zhlédnul větší část podivného Life Aquatic, ve kterém hraje můj oblíbenec. A musím říct, že jenom málo filmů takhle rozděluje mínění veřejnosti. Odpad, ulítlé, bizarní, krásné. To je jenom část směsice dojmů. Je spíš fakt, že je to jeden z mála filmů, který jsem nepochopil...

Co udělá slušný chlapec, když se mu dívka ozve v deset večer? Asi nejsem slušný chlapec a vzhledem k tomu, že jsem pro každou špatnost, zareagoval jsem poměrně rychle a už chvíli po půl jedenácté jsem byl na Jiřáku, abychom po chvíli zapadli do podivného vinohradského Murphy's, kde se majitel chlubil v jídelním (a nápojovém, of course) lístku účastí na závodě sumo a svými japonskými dcerami. I číšníci vypadali, že potkat je po půlnoci v sherwoodu u Hlaváku, bude utíkat nejen sestra, ale i já.

Tentokrát byl večer pouze na téma hudba, filmy, život a hudba, skoro jsme ani drbat nikoho nezvládli. Sestra plná energie, optimismu. Plná plánů a novinek.

Chodí s ní, nebo ne? ptá se. Stále se mi nepřiznal.
Chodí. Je to s ním holt složité.
Jsem je tam viděla, na koncertě, ale nic mi k tomu nedokázal říct.

Když jsem vyprovodil sestru na vlak, rozloučili jsme se Nad Museem (krátké, moc krátké to bylo), tak jsem doma ještě dokoukal zbylých dvacet minut filmu a upadl do spánku. Ještě, že takhle pozdě už se začíná ochlazovat...

(Ostatní kecy) 21. července 2006, 12:50, Komentáře (0)

Jak je důležité míti chlapa

Jak připevníte doma poličku nebo držák? Ano, správně, potřebujete vrtačku a nějaké to nářadí. Obojí se většinou nachází u nějakého chlapa (občas bývá k dostání v instantní podobě u prodejných kutilů). Takže když Poletucha potřebovala přidělat poličku do kuchyně, zavolala mi. Ona je to jinak holka šikovná, všechno si umí udělat sama, ale v případě odborné práce s vrtačkou se rozhodla objednat si tuto službu jako službu.

Ve skutečnosti mi řekla už asi před dvěma měsíci, ale kupodivu jsme s ještěrkou nenašli čas přijít k Poletuše o víkendu, vyvrtat pár děr a ztrestat pár lahví vína. A to šlo přitom o Víno. (Tak mě napadá, když je sociální síť pro hudbu i knihy, proč není něco takového i pro víno?)

Správný čas na vrtání děr nastal tutu sobotu. Nejprve jsem se ráno doma potrénoval ve vrtání, připevnil držák na ručníky a držák toaletního papíru (teta, nebylo to vůbec těžké, Novatorre VI je docela easy), zajel do Bauhausu pro chybějící šroubky, doma všechno domontoval a zabalil vrtačku a pár případných nástrojů.

A pak jsem vyrazil přes půl Prahy za Poletuchou. Kombinací tří dopravních prostředků jsem tam byl cobydup a hned jsem se pustil do díla. A taky poměrně rychle skončil, vždyť co je to pár děr pro šikovného kutila.

Za odměnu Poletucha udělala dva saláty, otevřeli jsme víno a probírali, jak se po letech konečně po letech osvobodila. Pak jsme ještě probírali kolegy, práci, život a tak vůbec.

Po víně přišel čas na mojito z vlastních zdrojů, vlastně dvě a poctivě dolívaná (když po mojitu zbyde led, tak se přidá cukr a hlavně další rum :). Po nich jsem se nejprve poctivě vyzvracel a potom odpadl na připravenou postel. Chladný noční vzduch proudící v místnosti pod střechou mi dělal moc dobře, hluk města byl na Střížkově vzdálený a já spal dobře bez nočních můr.

(Ostatní kecy) 21. července 2006, 12:22, Komentáře (1)

20.07.2006

Rychlá půjčka

Měli jsme tady pokus o přepadení, tak musíme vyklidit pobočku

(Z domu a bytu) 20. července 2006, 17:54, Komentáře (2)

12.07.2006

Miranda!

Oops, they did it again

Nová verze icq protokolu do Mirandy ke stažení tady.

(Links und rechts) 12. července 2006, 10:22, Komentáře (2)

90's party

9. 9. 2006

(Ostatní kecy) 12. července 2006, 1:29, Komentáře (15)

9.07.2006

Po(st) festivalově

nádraží v kv. všimněte si vymazleného anglického nápisu

(Fotoblog) 9. července 2006, 11:36, Komentáře (2)

7.07.2006

Nápady při četbě

Viewegh: Ale samozřejmě, že si člověk v deníku nadržuje.
Já: Ale samozřejmě, že je autor v deníku nadržený.

(Výkřiky do větru) 7. července 2006, 0:34, Komentáře (1)

Rozinková metoda návštěvy festivalu

aneb kde se vybavit oblečením

(Ostatní kecy) 7. července 2006, 0:33, Komentáře (7)

5.07.2006

Jeden den na modré planetě

aneb nečekaně suchý festival Rock For People

(Ostatní kecy) 5. července 2006, 16:00, Komentáře (4)

3.07.2006

Svoboda slova podle Microsoftu

Aneb důvod, proč používat icq nebo něco jiného...

(Links und rechts) 3. července 2006, 11:14, Komentáře (1)

Víkendové vteřiny

Alexandr Verecký, zářilo na monitoru ve vyhledávacím okénku googlu. Chvíli předtím jsem zaslechl "Denisi, Denisi," kterému předcházel výkřik. Dotaz nebyl odeslán. Vedle ležela kniha Skandální život anglických královských rodů, čeho všeho si člověk nevšimne, i když je krizová situace.

O tři hodiny později slyším známý hlas, tak vykouknu, jestli jsem se nespletl. Ne, Denis podepsal v nemocnici revers a je zpátky. Těžko by to někdo čekal, když před třema hodinama pomalu nevěděl, jak se jmenuje.

Cukrovka, epilepsie... Dědičné zatížení a bouřlivý život v mládí. Člověk si užije, ale podepíše se to na něm. Boj s alergií mi docela stačí.

It was.

Teď vedle mě sedí ještěrka a chystá se sepisovat své dnešní zážitky a mně nepřijde divné, že vlastně dělám to samé. Prožili jsme to a dokonce jsme o tom hovořili (řekni jí to přímo, princi: Já jsem s tebou...). Přesto máme potřebu o tom i napsat, nemáme pocit, že je něco v nepořádku. Některé pocity jsou stejně nejlépe vyjádřitelné psaným projevem.

Ve vlaku se četl Vieweghův deník (sbírka odkazů). Nejdřív bsk, potom ještěrka, vybrané pasáže se předčítaly nahlas. Ještěrka kritizuje autorovy avantýry, bsk ho obhajuje (je to deník, nic nepřikrášluje). Mnohem víc mi však vadí, že V. nejde s kůží na trh, nikdo ho nemůže komentovat — jedině zpětně na blozích, v novinách a časopisech, což otupí hrany případné krtiky a rozmělní ji. Ale onlajn by z toho neměl žádné peníze... (Poznámka: zjistit, kam chodí balda ke kadeřnici.)

Poprvé na festivalu. Mnohem uvolněnější atmosféra než účast na veletrzích, ale boj o lístky je tuhý. Ještěrka jde na asijskou produkci, my s bsk se marně snažíme dostat na Děkujeme, že kouříte, který je typograficky... skvělý :) Zkoušíme další tři filmy a opět nic. Nakonec získáme lístky na rumunský film Ryna, jehož anotaci jsme se ve vlaku posmívali.

Ryna je nečekaně zajímavá, i když místy zdlouhavá. Inu rumusnké pláně... „Být to na CSFD, dám čtyři hvězdičky, ale na čtyřbodové stupnici je to spíš ‚výborné‘,“ povídá bsk a já musím souhlasit.

KV jsou nečekaně lázeňské. Hosté, rusáci a festivaloví účastníci se mísí v neorganickém mixu, jedny od druhých snadno poznáte. Chemicky se tomu říká suspenze — jednotlivé látky se časem oddělují. Město má pro Čechy netypickou architekturu, která spíše připomíná Švýcarsko nebo jižní Německo.

Ve zpátečním vlaku dočtu silou vůle povídku z druhého čísla Fantasy & Science Fiction Czech Edition a usínám. Píárovitost se z tohoto „časopisu“ pomalu vytrácí, takže snad bude konečně co číst, když Ikarie stojí za stále větší nic.

Tak a do sprchy, mám den a půl na celotýdenní práci.

PS: btw festivalová znělka je příšerná.

(Ostatní kecy) 3. července 2006, 1:28, Komentáře (1)

Zpátky v červeném

 

na úvod

<$BlogMotto$>

 

O autorovi

 

----------

témata

Kulturní ozdravovna
Ostatní kecy
Fotoblog
Veršovánky
Links und rechts
Výkřiky do větru
Cestování
Z domu a bytu
Hloubení
Recepty

 

----------

žiju i jinak

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from zwire. Make your own badge here.

zwire's Profile Page

[title]

 

četl jsem a čtu

 

----------

kudy kam

// adbar / anjin-san / bsk / draculka / džouns / edgar / e*v / e-rasi / gotcha / chinin / chloé / jmf / keny / léna / lia / liefhebber / maler / / mechanik / nau / paželv / smilla / (sf) / trittico / tworbo / vím kdo / vlna

// týna

// sonia

 

----------

archivy

srpen 2007
červenec 2007
červen 2007
květen 2007
duben 2007
březen 2007
únor 2007
leden 2007
prosinec 2006
listopad 2006
říjen 2006
září 2006
srpen 2006
červenec 2006
červen 2006
květen 2006
duben 2006
březen 2006
únor 2006
leden 2006
prosinec 2005
listopad 2005
říjen 2005
září 2005
srpen 2005
červenec 2005
červen 2005
květen 2005
duben 2005
březen 2005
únor 2005
leden 2005
prosinec 2004

 

----------

různé

vzkaz

mail

icq 15564746

hodnocení

rss

rss komentáře

Counter

[CNW:Counter]

bloguje.cz