kocicka.net fanda zwíře old zwíře
zwíře

31.01.2006

Pojď, anihilujeme spolu

Když se najdou dvě komplementární částice, je to fyzika. Když dva lidé, je to láska. (editor říká, že komplementární částice neexistují.)
aneb tento příspěvek je úplně totálně vo ničom

(Ostatní kecy) 31. ledna 2006, 1:34, Komentáře (0)

29.01.2006

Oh Tennessee, what did you write?

Proč něco předstíral? S lidmi to přece člověku občas selže. A proto si vždycky lidé začnou vést tak divoce, řítí se hlava nehlava do života a zanechávají ho za sebou rozbitý a rozcupovný na cáry. Neboť s jemností to člověku taky často selže. Pokud nedovedete šeptat, je moudré křičet. Je lepší, když se vám život rozbije a znesvětí, ale hlavně když jej pořád ještě svíráte v rukou, než když o něj přijdete vůbec. Nakonec lidé třeba rozumí víc, než si člověk myslí, a někteří si vzpomenou a dojde k jakémusi netělesnému novému spojení...
Tennessee Williams: Oriflama (in Osm smrtelnic posedlých)

(Kulturní ozdravovna) 29. ledna 2006, 17:26, Komentáře (0)

24.01.2006

Materialisticky...

Bourání je radost, radost je bourání.

(Ostatní kecy) 24. ledna 2006, 13:06, Komentáře (4)

19.01.2006

Vášeň jsem nechal doma

a když jsem přišel, byla pryč...

(Ostatní kecy) 19. ledna 2006, 20:35, Komentáře (8)

18.01.2006

Jaké je to umřít

zážitky ze strašidelného domu

(Z domu a bytu) 18. ledna 2006, 10:49, Komentáře (8)

14.01.2006

Na červenou neleť

vzpomínka na Irsko

(Fotoblog) 14. ledna 2006, 20:44, Komentáře (2)

Hydrologie pro pokročilé

Kolo osudu se otočilo o pár loukotí jinam a... třeba nějaká změna.

(Ostatní kecy) 14. ledna 2006, 11:06, Komentáře (0)

13.01.2006

Autostory^3

„A potřebuješ od té opravy doklad?“ zeptal se mě táta cestou do servisu.
Zavrtěl jsem hlavou. „Ne.“ Vrtět hlavou na řidiče je zvláštní forma komunikace.
„Tak to zkusíme udělat bez dokladu a bez DPH.“
„Tak si to nech napsat na nějaké svoje auto, ne?“ navrhuji.

„Tak tady je to opravené,“ povídá servisman. Blatník září novotou. „Já to spočítám a dám ti vědět, kolik to bude,“ obrací se na otce.
„Tak to rozepiš, něco na pick-upa, něco čistá ruka,“ odpovídá mu táta.
„Ok.“

Výhodou otcových kontaktů je, že oprava bude opravdu levná a přitom kvalitní. Nevýhodou je, že se cenu dozvím až někdy. Ale co, nemusel jsem se o to starat, tak je to přece skvělé, ne?

V neděli se stavuji u ex-tchyně J. vyzvednout něco pro Muflona. Klábosíme jako by se nikdy nic nestalo. Doslechla se i o nehodě. „A proč sis vlastně to auto nepůjčil od Muflona,“ ptá se.
Ehm. Přemýšlím, jestli jí to lakovat. „No... nechtěl jsem celou dobu poslouchat dotazy, jestli je Jůlinka v pořádku.“
Chvíli se na mě dívá nechápavě, ale pak spíše chápavě. „Ona je hrozná. Je čím dál horší,“ říká na adresu své dcery. „My s ní taky musíme bojovat.“
Ještě chvíli si povídáme. Někdy mám pocit, jako by si v jednu chvíli ty dvě prohodily povahu...

V neděli jsem se po obědě sebral a novotou zářícím autem vyrazil nach Prag, zu meinem Schatz. Neměl jsem strach, ale stejně jsem jel opatrně. Přece jenom chci vrátit auto a mít klid. Kolem rodného města byla stále spousta sněhu, ale já jsem dítě hor, jsem na něj zvyklý. Na sněhu jezdím pomalu a opatrně a užívám si to. Zbožňuju vyvažování drobných ústřelků auta na klouzavém povrchu...

A když jsem konečně vyjel na suché cesty, přišla levotočivá zatáčka, do které jsem vjel takových třicet či čtyřicet. Ale pak se ukázalo, že v místě, na které jsem od začátku neviděl, byl led. A samozřejmě auto nechtělo jet do zatáčky, ale rovně a se smýklo na svodidla. A samozřejmě to odnesl blatník, který byl čerstvě opravený...

Chvíli jsem seděl a koukal dopředu. Ale opravdu jenom malou chvilku. Pak jsem vzteky několikrát praštil do volantu. Ne, že by to pomohlo. To je k nasrání. Když jsem unavený, můžu být naštavný pouze na sebe. Ale led je nevypočitatelný i v malé rychlosti. Kurva. Zařadil jsem rychlost a jel dál. Auto bylo pojízdné, ani netáhlo ke straně. Vůbec jsem neměl potřebu kontrolovat stupeň poškození. Ani volat policii.

Po sto kilometrech jsem zastavil u benzinky, koupil si Nativu a podíval se na stav. Pravý přední blatník v háji, možná i světlomet. U přední masky se uvidí. Už jen sto padesát kilometrů mi zbývá k Marry N. Kupodivu mi další cesta žádné psychické problémy nedělala.

Tak jo, příště se poučím. Ale z čeho?

(Ostatní kecy) 13. ledna 2006, 20:31, Komentáře (1)

10.01.2006

Za scénou Steva Jobse

(Links und rechts) 10. ledna 2006, 17:34, Komentáře (1)

5.01.2006

Stačí měsíc na vybudování závislosti?

Ráno jsem se uložil do nové součásti naší domácnosti, zjistil, že je stále ještě zavěšená trochu nízko, ale přesto je alespoň lehký výhled na nádraží, a já v ní málem usnul. Škoda, že není moc pro dva, ale stejně bych to vyzkoušel.

Vrtáním děr pro zavěšující hák jsem trávil skoro půl hodiny, nadvakrát, udělal jsem spoustu bordelu a ještě jsem zničl dva vrtáky do betonu a napadala mi spousta suti do očí, které teď protestují a vypadají, že chtějí k lékaři, ale stálo to za to.

Hodně se mi toho honí hlavou. Kdysi jsem psal s maximální upřímností, teď občas alespoň dočasně některé informace filtruji nebo šifruji, aby neubližovaly. Ale slouží to vlastně něčemu a někomu? Dotyční budou dotčení stejně, pouze se tu informaci nedozví ostatní, kterým by stejně byla k ničemu...

Třeba vzpomínky na pár vytvářející kolem sebe bublinu výlučnosti, kterou já kdysi narušil, aby se nakonec obnovila s ještě větší stěnou. Neskončit jako cizinec pro své okolí, to je, oč tu běží.

Rozhovory po icq, bolestivé i prázdné. Vzpomínky na dobu, kdy jsem byl na této formě kontaktu závislý, kdy jsem se zoufale chytal každé komunikační možnosti, abych se nezbláznil doma. Pouze to vysedávání po nocích mi zůstalo, ale teď s jinou příchutí. „Jsem doma.“ Teplo se rozlilo. Ještě mě překvapuje, že mě to nepřekvapuje.

Ještě mě stále překvapuje, že domov voní. Přátelsky, mile. Místo, kam se rád vracím. Zbývá přeseknout zbytek pupeční šňůry z bývalým domovem, převézt zbytek knih a pracovních materiálů. Minulosti se nezbavím, ani nechci, ale nebudu mít pocit, že na mě může neočekávaně vyskočit z nejbližšího rohu a zaseknout mi drápky za krk.

Dočetl jsem už asi pět nebo šest knih, ale nechce se mi o nich nic psát. (O jedné jsem něco napsal, ale nakonec jsem to stejně stáhnul.) Přitom jde většinou o zajímavé tituly, ale momentálně se věnuji jiných činnostem. Třeba vytváření pořádku v archivu MP3...

A dnes večer půjdu setmělou Prahou, kde břečku nahradilo lednově netypické vlhko a nechám se ozařovat světly ulice, kýčovitými až nevkusnými v tuto roční dobu. Na jeden drink, maximálně na dva, poznat další lidi.

Tohle jsem , co jste vy?

(Ostatní kecy) 5. ledna 2006, 19:57, Komentáře (8)

1.01.2006

Jenom číslo v kalendáři...

Prahu pomalu přikrýval dým z rachejtlí a petard, který se mísil s mlhou přicházející s deštěm a lehkým oteplením. Koukal jsem se na ty barevné květy ohňů a přemýšlel, jestli mám taky bilancovat. Předsevzetí, ta si nedávám už dlouho. Ne proto, že bych je neplnil, ale stejně tak si je můžu dávat během celého roku...

Nakonec jsme na hvězdárně končili v pět u karetní verze mafiánů (Bang), i když jsme po půlnoci odcházeli každou hodinu. Ale proč odcházet, když vás v další hře někdo může odprásknout a alkoholová mlha nerušila zábavu.

Příprava chlebíčků u ještěrčiných rodičů na večer. Vypadali, že nás rádi vidí, když jejich dcera tráví doma stále méně času. „Myslím, že už zjistili, že nás musí pozvat na oběd, aby tě viděli.“ Byl jsem první, kdo to vyslovil nahlas, i když to začíná být zřejmé. Berou to s klidem, dokonce nabízejí drobnosti do domácnosti.

A já čekám, jestli nám na tu kuchyň zbude. Ale i po daních by mělo...

A bilancování. Za rok se změnilo snad úplně všechno. Nemám chuť číst své staré zápisky, protože to nejsem já. Je to někdo jiný s méně životními zkušenostmi, někdo jiný v jiném čase, jiném prostředí. Teď, teď jsem to já. Připadám si trochu jako sociální chameleon, který se přizpůsobil novému prostředí – to staré bylo příliš těsné a trochu připomínalo vězení s možností vycházek.

Vyjmenovat pozitivní události loňského roku, to znamená vyjmenovat celý řetězec událostí počínaje rozvodem.

Považovat rozvod za pozitivní událost je možná zvláštní, ale bez něj by to prostě nešlo. Dobře vím, že každý druhý chlap (tedy lépe sedm z deseti nebo tak něco) by to přešel jenom tak spokojený, že to tak nějak funguje. Ale já cítil, že i když to se mnou (či s námi) Muflon myslí dobře, já takový svazek bez ztráty duševního zdraví dlouhodobě nevydržím.

Víceméně kvůli tomu jsem se seznámil se smillou. Ne, že by mi její blog nepřišel sympatický i dříve (třeba když mi jeden psal, že se cítí jako voayer), ale takhle jsem mohl posloužit jako výzkumný materiál pro diplomovou práci.

A pak blogerské setkání, kam smilla pozvala ještěrku, už je to čtvrt roku. Takové divné výročí, ale přesto jsme se po půlnoci zastavili na Nebozízku a rozhlédli se po Praze. Every corner, every place tells a story about us. Nové vzpomínky se vrší přes ty staré. Původní nemizí, pouze dostávají jiný význam.

A mezitím vším nějaké pády na hubu, pozvednutí na kolena, další pády a vstanutí. My to zkrátka jinak neumíme. Ale to je na tom to krásné...

Odkaz

(Ostatní kecy) 1. ledna 2006, 21:00, Komentáře (2)

Zpátky v červeném

 

na úvod

<$BlogMotto$>

 

O autorovi

 

----------

témata

Kulturní ozdravovna
Ostatní kecy
Fotoblog
Veršovánky
Links und rechts
Výkřiky do větru
Cestování
Z domu a bytu
Hloubení
Recepty

 

----------

žiju i jinak

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from zwire. Make your own badge here.

zwire's Profile Page

[title]

 

četl jsem a čtu

 

----------

kudy kam

// adbar / anjin-san / bsk / draculka / džouns / edgar / e*v / e-rasi / gotcha / chinin / chloé / jmf / keny / léna / lia / liefhebber / maler / / mechanik / nau / paželv / smilla / (sf) / trittico / tworbo / vím kdo / vlna

// týna

// sonia

 

----------

archivy

srpen 2007
červenec 2007
červen 2007
květen 2007
duben 2007
březen 2007
únor 2007
leden 2007
prosinec 2006
listopad 2006
říjen 2006
září 2006
srpen 2006
červenec 2006
červen 2006
květen 2006
duben 2006
březen 2006
únor 2006
leden 2006
prosinec 2005
listopad 2005
říjen 2005
září 2005
srpen 2005
červenec 2005
červen 2005
květen 2005
duben 2005
březen 2005
únor 2005
leden 2005
prosinec 2004

 

----------

různé

vzkaz

mail

icq 15564746

hodnocení

rss

rss komentáře

Counter

[CNW:Counter]

bloguje.cz